Nevýhod je jen pár

Hlavní nevýhodou zahradních vodních grilů je jejich velikost. Na první pohled vidíte, že jsou rozměrné, těžké (váží okolo 20 kg) a špatně se s nimi manipuluje. Také design těch, které jsou v současné době dodávány na český trh, zrovna neodpovídá nejnovějším trendům. Navíc stojí poměrně dost peněz – pohybuje se kolem 4000 Kč. Kdo má ale dostatek prostoru a chce mít gril na jednom stabilním místě, všechny tyto nevýhody rychle zapomene. Vodní gril má totiž výrazně více pozitivních vlastností…

Klasický vodní gril sice nedělá velkou parádu, ale jídlo z něj vážně chutná. Klikněte pro větší obrázek!

Levné, zdravé, ekologické

Prvotní vysoká investice se brzy vrátí, protože ušetříte na každém dalším provozu. Vodní gril nevyžaduje drahé brikety ani uhlí – výrobce považuje za ideální podpálit suché dřevo, nejlépe z listnatých (ovocných) stromů. Další výhodou vodních grilů je, že jsou nadmíru ekologické a šetrné k vašemu zažívacímu ústrojí (úprava potravin připravených na vodním grilu je znatelně zdravější než u klasického grilu na uhlí). V neposlední řadě jsou také bytelné, hned tak se neopotřebují a nerozbijí – jejich majitelé si na ně nemohou stěžovat.

I vodní grily mohou být elektrické. Klikněte pro větší obrázek!

Jak to vlastně funguje?

Úprava pokrmů na vodním grilu připomíná dušení jen do té míry, že pára taktéž cirkuluje pod přiklopenou poklicí, a tím prohřívá jak maso, tak zeleninu. Zároveň do sebe potraviny ale vstřebávají kouř a dým z hořícího dřeva, které zahřívají lavor s vodou umístěný mezi ohništěm a roštem – tzv. vodní lázeň. Díky tomu si pochutiny zachovávají svou charakteristickou grilovanou příchuť, jsou ale zdravější. Vodní lázeň, která je lehce odnímatelnou součástí grilu, totiž zachycuje odkapávající olej. Ten tudíž nekape na uhlí či dřevo, a nevznikají tak nebezpečné karcinogenní látky.

Je to vážně hračka!

Na vodním grilu můžete připravit všechna svoje oblíbená jídla – zvlášť šetrný je ale ke všem masům, od ryb až k biftekům. Horká pára zabraňuje vysoušení masa a zároveň jeho připalování. Maso se rovnoměrně prohřeje, zkušenosti majitelů potvrzují, že se ani silnější plátky např. vepřového nemusejí obracet a pečlivě hlídat. Jen počítejte s tím, že příprava pokrmu na vodním grilu je trochu delší – maso se dělá jednou tak dlouho. Proto je tento gril ideální pro větší společnost – prostě se u grilování ještě pobavíte. Dobrou chuť!

Počítejte s delší dobou úpravy pokrmů. Klikněte pro větší obrázek!

Text:  Michaela Poštulková
Zdroj a foto: http://www.vodnigril.cz/ ; www.profimedia.cz