Vše musí být profi

Dekor italského šéfkuchaře přeci není určen pouze profesionálním šéfkuchařům nebo pouze Italům. Kuchyně pojatá v tomto duchu bude působit nejen elegantně a velmi profesionálně, ale také optimisticky, a to díky použitým barvám a doplňkům. Kromě toho, když si pořídíte klasický italský dekor, originální zástěru a nářadí, tak si budete při vaření italských specialit připadat jako opravdový profík a možná vás to bude o to více bavit.

Dokážete si představit italskou kuchyni bez bazalky, oregana, česneku, petrželky, tymiánu a dalších bylinek?Klikněte pro větší obrázek!  Co šéfkuchař potřebuje

Kromě ostrého nože a kvalitního nádobí potřebuje koření. Nejvíce mu vyhovuje, když nad jeho kuchyňskou linkou visí minimálně dva tři regály s dózičkami, které v sobě skrývají mnoho druhů koření. Tyto dózičky však musí být dobře uzavřené, aby bylinky neztrácely své aroma. Také by měly být dobře popsané, aby nedošlo k nežádoucí záměně. A protože jsou vidět a tvoří tak část kuchyňské dekorace, měly by taká dobře vypadat. Pokud budete takto skladovat koření ve skleničkách od marmelády, budete mít k designu italského šéfkuchaře velmi daleko, ledaže by vařil někde na táboře.

Kořenky a bylinky

Naproti tomu dobře vypadá, když si pořídíte celou sadu kořenek. Skleněných nebo plastových. S pěknými obrázky nebo fontem písmen. Police vzorně vyskládaných kořenek nebo dóziček stejné velikosti, které stojí v řadě jako vojáci, nejenže působí profesionálním dojmem, ale také usnadní vaši orientaci. Do spodního regálu si dejte koření, které nejčastěji používáte. Koření však nemusíte skladovat pouze v kořenkách, ale můžete si v květináčích vypěstovat alespoň ty nejzákladnější druhy. Nejenže čerstvě utrženým bylinkám nemůže žádná nasušená nadrcená rostlinka konkurovat, ale kořenáče s bylinkami jsou velmi užitečnou a nenucenou formou dekorace. A jaké koření že to ten italský šéfkuchař potřebuje? Bazalku, oregano, petrželku a tymián. Trochu levandule a pepře.

Mramor? Ano, italský šéfkuchař si ho přeci může dovolit. Podtrhuje profesionalitu dekoru italského šéfkuchaře. Klikněte pro větší obrázek!  Nebojte se mramoru

Mramor. Zní vám to příliš honosně? Máte pocit, že je ho na pracovní desku škoda? Nebo vám přijde příliš citlivý? Ale ne, šéfkuchař si ho přeci může dovolit. Pokud použijete mramor se speciální povrchovou úpravou, nemusíte se bát, že vám skvrny, především od octa, balzamika nebo od citrusů, poškodí jeho krásný vzhled. A klidně si udělejte z mramoru také obklad za linkou.

Doplňky mají slovo

Italské dlaždice, nejen s květinovým či zvířecím motivem jsou velmi oblíbené, a to nejen v Itálii. Klikněte pro větší obrázek!  A na řadu se dostávají další doplňky. Třeba dekorace stěn. Motiv vína, ať už révy nebo lahví, je velmi populární. Pozornost nevěnujte pouze kuchyňské lince, ale také stolu, kde se uplatní ošatka s pečivem a pěkný látkový ubrus. To, co se stylově uvaří se přeci musí také stylově sníst. Třeba z velkých keramických talířů s rajčatovým motivem. Oblíbené jsou také italské ozdobné dlaždice, ať už se zvířecími motivy nebo s motivem oliv. Ano, ty má italský šéfkuchař vždy po ruce. Naložené v průhledné lahvi vypadají stylově.

 

Text: Markéta Veselá

Zdroj: http://www.a-kitchen-decorating-idea.com/

Foto: www.barillaus.com, www.countertech.ca, www.wemyssware.co.uk, www.profimedia.cz