Ostrá fialová

Atraktivní zářivě fialová barva funguje v čistě bílém interiéru jako barevný akcent. Protože výrazné barvy v obytném interiéru velmi rychle morálně stárnou, měly by být používány s nejvyšší opatrností. Vysoké sestavě s lednicí, spížní skříní a troubami by více slušela uměřená bílá nebo písková, která by na fialovou navázala vysokým leskem. Pokud zůstane linka beze změn, konferenčnímu stolku by více slušel dezén dřeva, kterým by navázal na kuchyni decentnějším způsobem.

Kamenný portál

Hned po fialové přitáhne pozornost kamenný portál rámující průchod do vstupní chodby. Zvolené měřítko a robustní vzhled působí v kontextu obytného interiéru běžných rozměrů se standardní výškou stropu nepřiměřeně. Štípaný přírodní kámen má ale nepochybně své kouzlo a mohl by se objevit na větší souvislé ploše, kde by dostal šanci vyniknout. Jednou z možností je výklenek pro vysoké korpusy kuchyně, druhou verzí je velkoplošný obklad stěny za sedačkou.

Fialové koberce

Oba koberce kopírují módní fialovou barvu kuchyňských dvířek, ačkoliv opticky zajímavější by rozhodně byla kombinace dvou odlišných koberců. Zatímco koberec v jídelně nechává vyniknout bílé židle a stůl, koberec v relaxační části nešťastně splývá s konferenčním stolkem. Pokud zůstane stolek fialový, koberci by slušela barva kapučína. Zajímavé oživení a přiměřenou dávku nepravidelnosti by sem vnesla hnědo-bílá hovězina.

Identická svítidla

Skleněné lustry mají originální design, skupina svítidel však nevyhnutelně opticky propojuje jídelnu s relaxační částí. Kromě toho, že individuální nasvícení každé části vypadá zajímavěji, pomáhá jasně vymezit jednotlivé funkční zóny velkorysého obytného interiéru. Závěsný lustr nad jídelní stůl rozhodně patří, a proto zde může zůstat. Nejlépe vynikne doplněný v relaxační zóně odlišným nástropním nebo nástěnným svítidlem, které s ním bude opticky spřízněný tvarem a materiálem.

Nevhodné doplňky

Doplňky sice nebyly zvoleny ideálně, ale jejich výměna je rychlá a efektní. Bílá váza na bílé podlaze před bílou stěnou působí chladně - nádoba z exotického dřeva by upozornila na půvab kuchyně. Nad pohovkou by se skvěle vyjímala galerie rodinných portrétů a momentek, která by interiéru dodala osobitost, emoce a důvěryhodnost. Tři černé polštářky nemají na co navázat a působí opuštěně. Pestřejší a početnější skupinka polštářů sem svými barvami a vzory vnese více života a vzruchu.Autor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: Hanák-Interiéry