Praktická, pohodová, veselá

Kuchyň Sunny vytvořila návrhářka Natalie Hodgins, která ji původně navrhla pro svoji potřebu. Protože ale správně předpokládala, že není sama, kdo potřebuje uspořit místo, prezentovala ji pro všechny ty, kdo řeší jako hlavní problém omezený prostor.

Kuchyňka je skutečně malá, ale díky své originální barevnosti působí dynamicky a vesele. Protože bílá opticky zvětšuje interiér a prosvětluje jej, dovolila si návrhářka akcenty šedé, která tlumí jásavost bílých částí, a k nim přidala trošku oranžové, která tvoří krásný kontrast.

Zajímavé řešení

Kuchyňka tak působí celkově příjemným dojmem. Oranžová barva na prvcích a detailech proteplí šedou s neutrální bílou na kuchyňském nábytku natolik, že konečný efekt je velmi pohodový. Designérce se povedl skutečně husarský kousek. Vytvořila z kuchyně slunné a příjemné místo bez ohledu na její velikost, nebo spíš na její minimální prostor.

Podstatnou roli v pojetí a atmosféře kuchyňky zde hrají prvky a detaily. Těmi jsou stylové kulaté oranžové kuchyňské hodiny a velmi moderní veliký dekor na jednoduché látkové roletě okna. Pod oknem instalovala pevnou lavici s oranžově pruhovaným potahem a ve stejném barevném spektru polštářky – ovšem s odlišným dekorem, než jaký má lavice, což si překvapivě neodporuje.

Vše na své místě

Na bílém malém stole, který je vlastně prodlouženým dílem pracovní desky šedé linky a vše dotváří, jsou opět použity oranžové prvky – textilie i nádobí. A konečně malá kuchyňská šedobílá linka obsáhne skutečně vše, co ke kvalitnímu fungování v kuchyni je zapotřebí. Vrchní díly skříněk kolem digestoře jsou bílé, spodní spolu s digestoří pak šedé. Pracovní plochy řeší bílá deska, která je v místě končících skříněk linky zčásti horizontálně rozdělena na kuchyňskou a jídelní část.


Jídelní kout je malý, ale velmi vkusný.

Text: Pavla Jelínková
Foto: trendhunter.comAutor: Pavla Jelínková | Fotografie: www.trendhunter.com