Brouk kurýr splní vaše sladká přání

Každý Angličan vám ochotně potvrdí, že cukřenka společně s mléčenkou nesmí chybět u žádného čaje o páté. V Čechách se spíše scházíme u bábovky po nedělním obědě, která ve většině rodin přichází na řadu dávno před pátou.

Designovou cukřenku Gino Zucchino z modelové řady Family Folloxs Fiction na stole nikdo nepřehlédne. Připomíná brouka kurýra, který vašemu nápoji rychle dodá tu správnou chuť. Cukřenku má na svědomí designér Giudo Venturini a prodává ji Alessi. Že považujete řepný cukr za bílý jed? Naplňte barevného brouka hnědým cukrem z cukrové třtiny.

Cukřenka pro zamilované

Chystáte kávu svému miláčkovi? Postavte na stůl slaďoučkou cukřenku s motivem srdíček. Pokud hledáte originální dárek pro svého partnera, naplňte cukřenku zajímavým obsahem a ovažte ji červenou mašličkou. Cukřenku lze samozřejmě také naplnit nízkokalorickým sladidlem, anebo žvýkačkami bez cukru. Cukřenka je výsledkem práce návrhářského dua Setsu a Shinobu Ito, kteří pro edici Love navrhli také červenobílé šálky.

Kdo nehledá, najde

Originální cukřenku, která se stane neodlučitelnou součástí vašeho stolu, obvykle potkáte úplně náhodou, nejčastěji, když sháníte něco úplně jiného. Pokud vás to baví, můžete brouzdat po antikách, anebo surfovat po internetových burzách. Žlutá cukřenka, na kterou se vosám sbíhají sliny, se bude líbit hlavně dětem. A můžete ji třeba místo cukru naplnit medem...

Sladký sněhulák

Skleněná cukřenka Life of showman od Qubusu, která je dílem českého návrháře Maxima Velčovského, sice evokuje zimní náladu, ale komu to nevadí, může ji mít na stole po celý rok. Protože je z průhledného skla, přesně vidíte, kolik cukru ještě máte a kdy bude třeba doplnit zásoby.

Průsvitné těžítko plné cukru

Zucch Sugar Castor, anebo též Zucch Sugar Pourer, to jsou originální názvy další transparentní dózičky na cukr. Cukřenka z dvojitého skla, kterou navrhla mladičká designérka Lisa Vincitorio pro Alessi, připomíná těžítko. Možná je to varování, že bychom to s množstvím cukru neměli přehánět. Pokud tedy nechceme, aby se stalo těžítko z nás.

Obrázky k jednotlivým typům najdete ve fotogalerii nahoře.
 Autor: Markéta Tomášková | Fotografie: www.isifa.com