Netradiční stoly zaujmou

Na tradičním jídelním stole obvykle obdivujeme materiál, z něhož je vyroben, a především způsob, jak je na něm prostřeno. Existují však i stoly, které nás zaujmou i jinak. První stůl je dílem německého designéra Thomase Schnura, který hledal inspiraci kdesi v koupelně, kde ho zaujal zvon na odpad. Někomu však může připomínat živočicha z hmyzí říše.

Design stolu, který má na svědomí Martin Dieterle, zaujme především kuřáky. Je jako stvořený do kuchyně pro kuřáky. Obrovské cigarety jsou vyrobeny z dřevěných špalků. Větší část je nalakovaná bíle, menší zůstává v odstínu přírodního dřeva. Jen málokterý stůl má tolik noh jako tento cigaretový stolek. Nápad je to nepochybně vtipný, nekuřáci a rodiny s dětmi ho ale jistě a správně spíše zavrhnou.

Prostřeno s nápadem

Každý, koho nudí klasické talíře, ať už jsou čistě bílé, anebo třeba květované, jistě uvítá naši odchylku od standardu. Už jste si někdy prostřeli ve městě? Máme na mysli město, které si sami poskládáte na jídelní tabuli. Porcelánové město, které vzniklo ve spolupráci designérů Selettiho Selaba a Allessandra Zambelliho, promění i skromnou večeři v jedinečný zážitek.

 
Stoly s neobvyklou tváří. 

Design nádobí ocení především děti, ale nemějte obavy, že by nenadchl vaše dospělé hosty. Milovníci sushi si mohou svou oblíbenou lahůdku velmi pohodlně vychutnat z nového sushi Mark McClean talíře, jenž dává labužníkům k dispozici hned několik integrovaných jídelních mističek, ze kterých vám jídlo jen tak nespadne. Chce to jen správně držet. V podobném stylu se vyrábějí také stoly na pizzu se zabudovanými talíři.

 
Kamarádi pro neotřelé stolování.

Světlo k čaji o páté

Rituál čaje o páté (ale i v kteroukoli jinou hodinu) si zaslouží umocnit svou atmosféru pohodovým osvětlením. Barva záleží na typu zvolené žárovky, ovšem design světla na tom správném výběru v obchodě se svítidly. Tea Cup Light neboli česky Světlo jako šálek čaje se přesně jmenuje Every Little Thing a vyrábí ho Productive Mind.


 Kuchyňské světlo inspirované čajovým šálkem.

Nábytek pro milovníky vína

Stylový domácí bar na víno představuje velmi netradiční kousek nábytku. Umožňuje stylové skladování lahví, kromě toho nabízí dva odkládací stolky na sklenky vína a navíc mu nechybí ani věšák na čisté sklenky.

Nezbývá, než do některého z horních výklenků uložit otvírák na víno, a vše, co potřebujete, máte pěkně po ruce. Bar navržený Claire Danthois (kdo jiný jej také mohl vymyslet než Francouzi) se díky použitým materiálům pyšní puncem výrobku, který nezatěžuje životní prostředí.


Stylový domácí bar na víno.

Text: Markéta Tomášková
Foto: materialicious.comAutor: Markéta Tomášková | Fotografie: materialicious.com