Máte rádi zelená jablka? Tvůrce této kuchyně se jimi inspiroval. Klikněte pro větší obrázek!Barvy, barvy, barvy

Pryč jsou časy, kdy se preferovaly kuchyně jen čistě bílé v kombinaci třeba se dřevem. Moderní jsou barvy, a to jak na stěnách, tak na nábytku. Třeba takové zdi v barvě zralé hrušky příjemně vaši kuchyň rozzáří, podobně jako linka v barvě zelené jablko (na obrázku). Podobnou službu může udělat i keramika – například pro italské kuchyně jsou typické dlaždičky s motivy rajčat a oliv. U nás dáváme přednost spíše cibuli, mrkvi, okurkám či třeba dýni. Pokud toužíte po klasice, s kombinací dvou, tří druhů tuzemského ovoce neuděláte chybu. Jestli máte raději exotiku – smetanové dlaždice zdobené ananasem a kokosem jsou pro vás to pravé.

Je libo raději doplňky?

Co se kam hodí? Rustikálním a klasickým kuchyním sluší jablečná nebo hrušková klasika. Ty modernější snesou i něco exotičtějšího, ananas nebo papáju. Pokud však vaříte a žijete v rytmu Středomoří, pak zkuste artyčok, lilek a olivy. A co všechno lze těmito motivy ozdobit? Při proměňování kuchyně v ovocnou zahradu se nemusíte omezit pouze na keramické obkladačky, případně talíře a další nádobí. Můžete si pořídit také ovocný ubrus. Ten na našem obrázku je velmi praktický, protože je omyvatelný. Takže až na něm budete konzumovat ovoce, nemusíte mít obavu z nežádoucích skvrn. Stejnou službu udělají i další textilie, jako jsou utěrky, chňapky, podložky, nebo třeba obrázky.

Vyzdobit si kuchyň pomocí těchto nenáročných ovocných a zeleninových doplňků dokážete během chvilky. Utěrky, chňapky, podložky, obrázky, to dnes není žádný problém. Klikněte pro větší obrázek! Touha po neotřelém

Pokud si přejete mít v kuchyni něco, co jen tak někdo nemá, nechte se inspirovat třeba naší ovocnou lampou. Připadá vám příliš kýčovitá? Ale to je přece otázka vkusu! V decentním designu kuchyně tak působit nebude. A hlavně, všechno je otázkou fantazie! Jestli se pustíte i do „ovocných“ vestavěných skříněk, nebo se spokojíte pouze s několika osvěžujícími doplňky, to už je jen na vás.

Text: Markéta Veselá

Foto: www.cgi.ebay.co.uk, www.flickr.com, www.profimedia