Červená, nerez a květy

Na první pohled dokonalá kuchyně pyšnící se červenými dvířky a stylovými nerezovými doplňky začala po čase svým majitelům připadat příliš obyčejná. Působila jako sériový výrobek, který postrádá kouzlo jedinečnosti.

To jí naštěstí dodal jeden vtipný a finančně nenáročný nápad. Samolepicí tapeta s motivem květů kuchyni příjemně sjednotila, esteticky povznesla a odlišila od jiných. Červená, nerez a květy, to je kouzelná a neotřelá kombinace, nemyslíte?

Inspirace z hlubin oceánu

Druhý nápad je o něco náročnější, jak finančně, tak časově. Z bílé kuchyně však nekompromisně vyhnal nudu. V prostoru mezi skříňkami se to podmořskými potvůrkami jen hemží. Najdete tu rybičky, medúzy, korály, dokonce nechybí ani mořský koník s mořskou pannou.

Prostor varného centra svádí k přípravě pokrmů inspirovaných motivem obkladů. Pracovní deska je také stylově modrá jako oceán.

Modrožlutý jídelní kout

Jednobarevnou kuchyň může rozzářit i barevný jídelní kout, anebo u menší místnosti barový pult. V tomto případě dodal kuchyni šmrnc jídelní stůl s modrou deskou v doprovodu žlutých židlí. O zbytek se už postaraly červené doplňky a zelené rostliny.

Nemusíte spoléhat pouze na modrožlutou symbiózu. Fialová s růžovou také nejsou od věci. Anebo že byste zkusili kombinaci zelenkavé a oranžové? Záleží jen na vás.

Kuchyň
 Modrožlutý jídelní kout změní fádní jednobarevnou kuchyni k nepoznání.

Žlutozelená barva je sice velmi svěží a evokuje jaro, po kterém tolik toužíme, kdyby ale nebyla doplněna bílými a nerez prvky, možná by nás z ní až rozbolela hlava. Bílá podlaha, stůl i záclona ve velkém okně, nerez spotřebiče i dřez a modrozelená barva na zdi však ostrý dojem zmírňuje a tak kuchyň vypadá opravdu příjemně.

Text: Markéta Tomášková
Foto: dec0rs.com, tileswithstyle.com, modernkitchenphoto.blogspot.com, wallpaperesi.com, www.isifa.comAutor: Markéta Tomášková | Fotografie: dec0rs.com, tileswithstyle.com, modernkitchenphoto.blogspot.com, wallpaperesi.com, www.isifa.com