Ujasněte si, co chcete!
Blíží se léto a většina z nás touží grilovat v přírodě. Víme tedy, že hledáme gril venkovní. Pak je potřeba si zodpovědět následující otázky: Jak často budeme grilovat? Potřebujeme gril na zahradu, nebo s ním hodláme vyjet i na cesty? Pro kolik lidí budeme jídlo obvykle připravovat? Jaké palivo chceme používat? Pak už bude výběr vskutku jednoduchý...

Až z dalekého Japonska pochází gril hibachis. Hibachi v překladu znamená krabička na oheň. Klikněte pro větší obrázek!  Praktický přenosný gril má dokonce i tašku. Klikněte pro větší obrázek!

Gril na pár použití
Grilování vás v zásadě nebere, nehodláte pořádat barbecue party, a chcete gril využít jen jako zpestření výletu nebo jednou dvakrát při posezení na zahradě. Pak nemá smysl pořizovat drahý a velký gril. Bohatě vám postačí například grily na jedno použití. Ty koupíte skoro v každém supermarketu, vydrží zhruba hodinové grilování a připravíte na nich pár porcí jídla. Jeho výhodou je nízká hmotnost a cena, skladnost a fakt, že ho po použití prostě vyhodíte. Ke grilům pro nenáročné patří i tzv. hibachis – malé litinové grily, které mají svůj původ v Japonsku. Nejsou drahé, snadno se používají a nejsou náročné na transport, protože se dnes vyrábějí už i z lehčích materiálů, než je litina.

Vodní gril umožní grilovat zdravě. Klikněte pro větší obrázek!Cestujeme s grilem
Jste zcestovalí a rádi byste vozili gril s sebou? Pochopitelně! Piknik na louce či klobásky vonící na pláži jsou opravdu super. V tomto případě si pořiďte gril sice stabilnější, ale přenosný. Vejde se do kufru auta, některé typy dokonce do batohu. Dobře poslouží ale i ke grilování na balkóně, terase nebo na zahrádce.

Klasika nikdy nezklame
Pro časté používání a pro větší množství strávníků si ale rozhodně kupte klasický velký gril. Je umístěn na nožičkách nebo kolečkách, u některých lze i nastavit výška. Grilovací plocha bývá kulatá nebo čtverhranná, vybírat můžete z různých velikostí. Pro stabilní používání na terase či zahradě se vyplatí vybírat i typy, které mají odkládací plochu. Řada grilů má i příklopné víko, které je užitečné jako ochrana před větrem i deštěm. Pokud máte velkou zahradu, můžete pořídit i gril zděný. Ať už si vyberete z modelů, které se prodávají hotové, nebo si gril postavíte sami, určitě budete spokojeni. Tyto grily jsou i skvělým doplňkem do zahrady.

Foto 3: Klasický gril Charcoal Pro Kettle uspokojí i náročné zákazníky.

Grilujeme na vodě
Novinkou, která se teprve začíná prosazovat mezi milovníky grilování, je vodní gril. Jídlo se v něm ohřívá ve směsi vodní páry, tepla a dýmu. Mezi ohništěm a roštem je umístěna vodní lázeň, do níž odkapává rozpálený olej. Díky tomu nedochází k jeho spalování a tvorbě škodlivých látek. Maso nemusíte obracet a zaručujeme vám, že bude opravdu šťavnaté.

Klasický gril Charcoal Pro Kettle uspokojí i náročné zákazníky. Klikněte pro větší obrázek!  Plynový gril značky CADAC. Klikněte pro větší obrázek!

Raději na plynu
Všechny grily, o kterých jsme hovořili, využívají jako palivo dřevěné uhlí, brikety nebo dřevo. Existují ale také grily na plyn. Jejich hlavní předností je pohodlné užívání – snadno se zapalují, teplota je dobře regulovatelná a kontrolovatelná. Jejich nevýhodou pak je poměrně vysoká cena.

Text: Lenka Pavlíková
Foto: www.thegrillstoreandmore.com, www.1stock.sk, www.vodnigril.cz, www.rosler.cz, www.koridor.cz , profimedia.cz