Jednoduché řešení
Když vybíráte domácí gril, měli byste si rozmyslet, co od něj vlastně očekáváte. Jestli vám stačí jen jíst grilované masíčko či zeleninu, nebo si z grilování chcete udělat společenskou událost. V první případě vám postačí pořídit si sporák se grilovacím zařízením, a záleží už jen na vás, zda se budete chtít samostatně stojící spotřebič nebo vestavný. Pokud už sporák máte, grilovací zařízení v něm chybí, a vy ho nechcete měnit, můžete si pořídit i samostatný vestavný gril, který lze umístit do kuchyňské linky. Další a levnější variantou je mikrovlnná trouba.

Vestavný gril Fagor 2MF-BR X má lávový kámen. Klikněte pro větší obrázek!Gril Fagor GR 1850 nejen hezky vypadá, ale také má řadu výhod. Jednou z nich je pětistupňový termostat na regulování teploty. Klikněte pro větší obrázek!

Gril na stole? Proč ne!
V případě, že je pro vás grilování také příležitostí k setkání s rodinou či přáteli, pak budete patrně volit spíše z nabídky stolních grilů. I tady je nabídka široká, a proto se budete patrně orientovat podle velikosti a ceny přístroje. Vybírat můžete také mezi klasickými elektrickými grily a grily s lávovými kameny. Některé přístroje dokonce obě možnosti grilování kombinují.

Elektrický gril Raclette má dvě grilovací plochy – klasickou a kamennou. Klikněte pro větší obrázek!Výhody a nevýhody
Elektrické grily mají, jako asi všechno, své výhody i nevýhody. K výhodám dozajista patří nejen to, že můžete grilovat za každého počasí, ale také fakt, že nemáte starost, jak gril zapálit. Také teplotu budete snadno regulovat, takže se vyhnete riziku spálené dobroty, v dosahu máte ledničku, myčku a další kuchyňské vymoženosti, takže je domácí grilování více než pohodlné. Na druhou stranu musíte být stále v dosahu elektrické energie. A pak, co si budeme namlouvat, jídlo z tradičního grilu na dřevěné uhlí prostě chutná trochu jinak. A lépe!

Pár dobrých rad
Vybírání grilu tedy není vůbec jednoduchá záležitost, proto připojujeme ještě pár tipů, na co se při výběru zaměřit, ať už chcete gril jakýkoli:

  1. Zjistěte, jak se vámi vytipovaný gril obsluhuje a udržuje. Zvládnete to vůbec?
  2. Dostanete za své peníze jen gril, nebo k němu jsou nějaké doplňky?
  3. Pokud gril kupujete zabalený v krabici a není složený vcelku, dokážete ho vůbec dát dohromady?
  4. Dostanete k němu srozumitelný návod, jak ho sestavit a jak správně používat?
  5. Líbí se vám gril vzhledově?

Text: Lenka Pavlíková
Foto: www.fagorcz.cz, www.elektromikulov.cz, profimedia.cz