A jaké knihy patří do kuchyně? Samozřejmě kuchařky, ale nejen ony. Co třeba kniha poslední záchrany? Klikněte pro větší obrázek!   Knihovna zútulní prostor

Knihovna sama o sobě je krásný kus nábytku, který dokáže zútulnit libovolnou místnost, tak proč ne kuchyni. Zejména když je kuchyně přirozeným centrem, kde se rodina setkává, kde rodiče vaří a kde se také píší s dětmi úkoly do školy. Tak proč nemít třeba francouzsko-český slovník neustále po ruce? Kromě toho domácí knihovna vytváří dojem, že v domě žijí kulturní a vzdělaní lidé. A víte, jak to chodí, když vám přijde návštěva, většinou se posadí do kuchyně. Takže na ni můžete zapůsobit, případně jí půjčit také něco zajímavého ke čtení. Nebo chcete návštěvě dát váš oblíbený recept na ovocný koláč? Váš sešit s recepty je tak po ruce, malý kousek od rozpitého šálku čaje nebo kávy, u kterého se vyměňují recepty.

Knihy do kuchyně

A jaké knihy patří do kuchyně? Nejen kuchařky, ale také kniha poslední záchrany nebo V menším bývá kuchyně často propojená s obývacím pokojem a slouží také jako pracovna. Sem knihovna nepochybně patří. Klikněte pro větší obrázek!   vámi připravené menu, kterým určitě překvapíte své hosty. Neznáte knihu poslední záchrany? Je to kniha, která neslouží ke čtení, ale k pití. Za silným hřbetem duté knihy se obvykle ukrývá placatka něčeho dobrého na napravení žaludku. A vlastní menu? To je jídelní lístek v tvrdých deskách, kam zasunete tištěný list s právě připravenými dobrotami nebo s občerstvením, které máte momentálně na skladě. Do horní police můžete umístit také několik dekorativních předmětů.

Řešení pro malé prostory

Pokud neobýváte příliš mnoho metrů čtverečních, pravděpodobně se budete snažit trochu šetřit místem a knihovnička v kuchyni, která je propojená s obývacím pokojem a zároveň také slouží jako vaše pracovna, může být pro vás ideálním řešením.

Prostě jen doplněk

To, že je knihovna krásný kus nábytku, který dokáže zútulnit váš domov, jí nikdo neodpáře. Proto knihy umístěné v ní nemusíte nutně číst, mohou tvořit pouhý doplněk vašeho interiéru. Klikněte pro větší obrázek!    To, že máte v kuchyni knihovnu, ještě neznamená, že knihy umístěné v ní musíte nutně číst. Taková menší knihovnička může klidně sloužit jako pouhý doplněk. Pokud máte například zařízenou kuchyni v duchu starého venkova, malou knihovničkou s několika starými knihami rozhodně nic nezkazíte. Co třeba Babička od Boženy Němcové? Nebo kuchařka od Rettigové? Možná bude vypadat lépe než sbírka starého nádobí.

Text: Markéta Veselá

Foto: www.farm2.static.flickr.com, www.ninecooks.typepad.com, www.profimedia.cz