Kolik chleba si chcete napéct?

Pro čtyřčlennou rodinu je chléb o hmotnosti 1100 až 1300 g. Klikněte pro větší obrázek!Tento malý spotřebič, který dokáže sám připravit nejrůznější dobroty z těsta, se těší velké oblibě v mnoha domácnostech. Pokud jste se i vy stali příznivci domácího pečiva, máme pro vás několik praktických rad, které se budou při výběru nového pomocníka hodit. První otázkou, kterou byste si před koupí měli položit je, jak velký chléb chcete péct. Berte v potaz počet členů rodiny i to, jak často zamýšlíte přístroj používat. V některých pekárnách je pouze jedna forma, v jiných lze upéct chléb ve vícero velikostech. Hmotnost jednoho bochníku se pak může v různých typech pekáren pohybovat od pěti set gramů do necelých dvou kilogramů.

Jeden hák, nebo dva?

Pekárna může mít buď jeden, nebo dva hnětací háky na těsto. Platí pravidlo, že čím větší forma na chléb je, tím spíše byste měli volit přístroj se dvěma hnětači, které směs lépe promíchají. Nicméně tento parametr není až tak důležitý, jak by se mohlo na první pohled zdát – mnohem podstatnější je celková kvalita přístroje. Stejně tak jako u jiných spotřebičů se i v tomto případě vyplatí spoléhat spíše na značku a nevybírat výhradně podle ceny nebo funkcí.

Chcete čerstvé pečivo k snídani? Vyberte pekárnu, která vás v noci nebude budit. Klikněte pro větší obrázek!Praktické drobnosti k nezaplacení

Nejlevnější modely postrádají některé skutečně praktické funkce, jako je například odložený start, díky kterému začne pekárna ve stanovený čas pracovat sama, bez vaší asistence. Tuto drobnou »vychytávku« oceníte právě tehdy, když chcete teplý chléb k snídani bez toho, abyste vstávali o několik hodin dříve a zapínali přístroj. V souvislosti s nočním pečením pamatujte při výběru i na míru hluku – některé pekárny nepracují zrovna nejtišeji a brzy nad ránem by se vám mohly postarat o nepříjemný budíček.

Pizzu, housky nebo marmeládu? Levou zadní!

Výhodou domácích pekáren je to, že si můžete připravit vlastní chléb na sto způsobů. Máte rádi celozrnné pečivo se spoustou křupavých semínek a zrníček? Chléb s náplní? Žádný problém! Klikněte pro větší obrázek!Žádný problém. Pokud se ale i tak obáváte, že se vám domácí chléb, byť je přímo vynikající, přeci jen časem přejí, oceníte pomocníka, který dokáže vyrobit také jiné dobroty. V určitých typech pekáren lze kromě chleba připravit například i těsto na pizzu či croissanty, upéct buchty a koláče z nekynutého těsta s kypřícím práškem a některé zvládnou dokonce i džemy. Za zmínku stojí také možnost připravit místo jednoho velkého bochníku dva menší v oddělených formách, hodí se i program pro lehký toastový chléb, housky či francouzské bagety.

Pět vlastností dobré domácí pekárny:

  1. Možnost pečení chleba ve více velikostech
  2. Více stupňů propečenosti kůrky (obvykle tři)
  3. Funkce udržování teploty po skončení pečení
  4. Funkce odloženého startu
  5. Automatická paměť – pojistka při vypnutí elektrického proudu

Text: Anna Menoušková

Foto: www.farm3.static.flickr.com; www.brumbino.cz, www.eshop.spelex.cz; www.profimedia.cz