Kuchyně jako kancelář nebo laboratoř – to je trend firmy Solaris Ernestomeda. Klikněte pro větší obrázek! Je tohle ještě kuchyň?

Důkaz o tom, že si v kuchyni nemusíte vždy nutně připadat jako v kuchyni, vám spolehlivě poskytne kuchyně Solaris Ernestomeda. Tato firma se na veletrhu Eurocucina v Miláně prezentovala velmi zajímavým způsobem řešení kuchyňského interiéru, který je ovšem na hony vzdálený od tradičního pojetí tzv. klasické kuchyně. Jen se podívejte.  

Že by další revoluce?

Dá se to tak říci. Známý italský designér a autor kuchyně na fotografii, Pietro Arosio, se spolu se svými kolegy domnívá, že Solaris je průkopníkem zcela nové éry. Místnosti, jako je koupelna, ložnice nebo obývací pokoj, ztrácejí na své výjimečnosti a funkce jednotlivých místností se míchají. Žít tak trochu alternativně, možná nadčasově. Ostatně proč ne.  Není to nuda, přijít do ložnice a najít tam postel a dva stolky, přijít do kuchyně a najít tam klasický sporák a stůl se šesti židlemi?

Klasická kuchyně je za ta léta už dávno pěkně okoukaná. Takováhle kuchyň rozhodně nenudí.. Klikněte pro větší obrázek!      Kuchyň budoucnosti si žádá moderní materiály. Klikněte pro větší obrázek!

Nadčasové materiály

A z čeho že se tyto nadčasové kuchyně vlastně vyrábějí? Tak v případě kuchyně Solaris se setkáváme s Corianem, který se hojně používá zejména ve Spojených státech, odkud se také dováží do Evropy. O Corianu jste už určitě slyšeli. Jedná se o zcela originální povrchový materiál, který vyrábí americká firma DuPont. A co se hodí ke smetanovému Corianu lépe než štíhlé ocelové nožičky? Ano, je to tak. Umělé materiály, kovy a sklo. Bílá, černá, stříbrná a odstíny šedi, anebo naopak zase velmi zajímavé, především pastelové, barvy.   

Tohle už vypadá jako kuchyň  Je ale pěkně nadčasová, že ano? Klikněte pro větší obrázek! Opatrnosti nezbývá

Možná, že vám naše poslední kuchyně bude tak trochu připomínat logistické centrum. Nebo snad nějakou futuristickou umývárnu? Svou přehledností, funkčností a snad i použitými barvami. Velkorysé rozměry kuchyně ve spojení s čistou nenápadnou podlahou dávají vyniknout jak lince skříňovitého typu, tak i ostrůvku. Jak víte, také ostrůvky prošly určitým stupněm aktualizace, žádá se toho od nich mnohem více než dřív. Takže opatrně, až budete na návštěvě typovat, v které že místnosti se právě ocitáte. Ať se neztrapníte. 

Jak na ostrůvky?

Moderní kuchyňské ostrůvky by působit věcně a jednoduše. Zároveň jsou však na ně kladeny požadavky multifunkčnosti. Pokud jde o design, ostrůvky nemusí být nutně hranaté, umístěné vprostřed kuchyně. Mohou být i kulaté, válcovité, rozmístěné, kde jen designéra napadne nebo kde by se vám mohly hodit. Mycí, odkládací a někdy i stolovací centrum v jednom. Dekorativní předměty jsou ryze funkční. Skleněná nádoba na pomeranče, z nichž si ráno uděláte vitamínový elixír proti únavě.

Text: Markéta Veselá
Zdroj: http://www.plinthandchintz.com/
Foto: http://www.plinthandchintz.com/, http://www.trendir.com/, http://www.eurocucina.com/ , http://www.profimedia.cz/