Barevné ovoce vaši kuchyň přímo rozzáří. Chce to mít ale stylovou misku. Klikněte pro větší obrázek!Design býložravce

Základem všeho je samotná kuchyň. V tomto případě se víc než moderní design hodí středomořský styl nebo styl francouzského venkova. Linka by měla být nejlépe dřevěná (nebo z imitace dřeva), k tomu bytelný jídelní stůl se židlemi. A doplňky? Bavlněná zástěra se zeleninovým motivem, keramika, ubrus či prkénko zdobené jednoduchými motivy ovoce či zeleniny. Nakoupit takové doplňky přeci není žádný problém. Zejména pokud se ocitnete v obchodě s italským zbožím pro domácnost.

Stylová minutka nejen ozdobí kuchyň, ale ještě pomůže při vaření. Klikněte pro větší obrázek!Využijte podzimu

Podzim je období sklizně, a tak si můžete kuchyň vyzdobit i levně. Na stůl patří mísy s ovocem a zeleninou, do oken kořenáče s bylinkami. Pokud nemáte zahradu, můžete si pěstovat i třeba čerstvou cibulku. Odvážnější mohou za okna zasadit i papriky a rajčata, ale to až na jaře. Teď využijte toho, co nabízí podzim! Dýně nemusejí patřit jen k Halloweenu, vypadají jako velmi pěkná dekorace. Ořechy a oříšky v miskách nebo dózách také vaši kuchyň zútulní.

Jíst zdravě je in!

K zeleninovému designu samozřejmě patří i zdravá výživa. Když zahradničení doma propadnete, můžete se i seznámit se zajímavými lidmi. KGI (Kitchen Gardeners International, česky Také ořechy na misce na dřevěné misce s louskáčkem dodají vaší kuchyni šmrnc. Klikněte pro větší obrázek!Mezinárodní kuchařští zahradníci) je mezinárodní organizace, která vznikla ve Spojených státech v Mainu a sdružuje kuchyňské zahradníky z celého světa. Je určitou reakcí na nezdravý životní styl spojený s konzumací nadměrného množství nekvalitních potravin, jehož následkem jsou nejrůznější civilizační nemoci, zejména obezita a alergie. Mezi cíle této organizace patří podpora pěstování kvalitních surovin, dosažení lepší úrovně potravin konzumovaných světovou populaci a v neposlední řadě podpora mezinárodní výměny informací v této oblasti. K dosažení svých cílů členové organizace používají četné vzdělávací programy, týkající se správného kompostování, uchování potravin, vaření atd.

Text: Markéta Veselá

Foto: www.tescoma.com; www.utc.cz; www.super-darek.cz; www.shop.dela.cz; www.profimedia.cz