Také kuchyně vyžaduje svou péči. Po několika letech používání bude potřeba vymalovat. Klikněte pro větší obrázek!Dva roky jsou pryč!

Po dvou letech používání kuchyně zpravidla nepotřebuje žádné větší úpravy, zejména pokud jste nešetřili na použitých materiálech a šetrně se k ní chováte. Pravděpodobně bude stačit ji vymalovat a uklidit. Pokud jste během používání zjistili některé nedostatky v organizaci, teď je vhodná příležitost to napravit. Kuchyňské náčiní a pomocníky, které moc často nepoužíváte, můžete přesunout do hůře dostupných částí kuchyně, případně do komory. Ty osvědčené, oblíbené a často používané předměty naopak umístěte tak, aby byly více po ruce.

Věci, které se vám už nelíbí, odvezte na chalupu nebo je třeba prodejte v bazaru. Klikněte pro větší obrázek!Pět let uteklo jak voda

Po pěti letech se už vám může docela dobře stát, že vám vaše kuchyně přijde okoukaná a nudná. Co s tím? Na celkovou rekonstrukci je přece jen brzy (tedy pokud jste nezjistili výrazné nedostatky), vždyť to není malá investice! Zkuste proto nejdříve změnit dekorace – nové záclony, závěsy a další textilie udělají zázraky stejně jako nové dekorační předměty. Možná už vám také za tu dobu dosloužily talíře a hrnečky, i ty tedy můžete pořídit úplně nové. Po pěti letech používání se také může stát, že bude potřeba výměna některé části kuchyňské linky, například pracovní desky, anebo dvířek v případě, že jste zvolili levnější materiál. Spotřebičům sice již skončila záruka, ale měly by ještě nějakou dobu vydržet.

Deset let – teď to bude chtít větší investici. Klikněte pro větší obrázek!Deset let – to už chce peníze

Deset let, to je věk. Není to sice tolik jako u auta, ale už to něco znamená. Jsou kuchyně, které umí stárnout. Zejména ty dřevěné, třeba ve venkovském stylu. Naproti tomu některé kuchyně v této době vyžadují poctivou omlazovací kůru – některé kousky nábytku bude potřeba zrekonstruovat nebo rovnou vyměnit. Také některé spotřebiče budou již zastaralé nebo nefunkční, a tak bude zapotřebí pořídit nové. A pak můžete zase vařit a hodovat po dalších deset let.

Text: Markéta Veselá

Foto: www.flickr.com; www.profimedia.cz