Kuchyň Balerina

Někdo říká, že modrá působí studeně, zvlášť když se tradičně kombinuje s bílou. V našem případě tak ale vůbec nepůsobí – díky podlaze a stolu se židlemi, které jsou v přírodní barvě dřeva. Kombinace moderních a rustikálních prvků působí mile a útulně. A ač se o modré barvě říká, že omezuje chuť k jídlu (což někdy není k zahození), v téhle kuchyni se bude dobře vařit a jíst všem milovníkům tradičního vzhledu.

Modulární modrá kuchyň

Modrá je barva klidná a pohodová, určená k relaxaci a uvolnění. Připomíná jeden z elementů přírody - vodu. A je jedno, zda si pod ní představujeme moře, řeku, jezero, oceán nebo pouhý pramínek studánky. V případě této moderní kuchyně sytě modrá představuje oživení jinak poměrně tmavého interiéru. Lesklý povrch modrých ploch skvěle chytá světlo z velkého okna, a tak kuchyň opticky projasňuje. Úzce uzavřené písmeno U i design horizontálně širokých skříněk spolu s hladkými pulty je jednoduchý a prostý všeho zbytečného zdobení. Tomu odpovídá i bezúchytný systém otevírání.

Jasně modrá Ala cucina

Ve zdařilém italském stylu je provedena kuchyňka na třetí fotografii. Tato šedo-modro- béžová kombinace není běžná, ovšem velmi příjemná. Malý čtvercový interiér je díky světlým odstínům opticky dostatečně veliký, podtržen do výšky stavěnými prosklenými skříňkami s dvířky z pískovaného skla. Také minimum nábytku v prostoru a záměrný „vestavný“ styl podél zdí vyvedený do písmene L hodnotíme kladně. Prostor není ničím narušován, a je tak dostatečný pro bezpečný pohyb v celé kuchyni. A zcela originálním kouskem jsou atypický stůl a stolička k němu.

Bleděmodrá fantazie

Na posledním obrázku pak nacházíme moderní modulární bleděmodrou kuchyňku. Celek působí skutečně vkusně. Tvoří jej jemně modré díly kuchyňské linky a ostrůvku, vše s velkými úchyty a dostatečně prostorné.

A tak i když jsou všechny prvky řešeny v lesku, jsou přesto praktické. Kuchyně celkově působí velkým prostorovým dojmem, i když jednotlivé kusy by se vešly i do mnohem menšího interiéru – právě pro svoji modulárnost a variabilitu.

 Autor: Pavla Jelínková | Fotografie: http://www.home-designing.com, www.isifa.com