Červená kuchyně vypadá opravdu luxusně, a přitom je tak nenáročná na údržbu. A řekli byste, že byla vyrobena za použití recyklovaného materiálu? Klikněte pro větší snímek!   Dobře se udržuje!

Ačkoli to tak nevypadá, sklo je skutečně pro kuchyň velmi výhodným materiálem. Nejenže jí dodá luxusní vzhled, ale překvapí i svou odolností (skleněné dlaždice jsou vysoce odolné vůči chemickým, mechanickým i povětrnostním vlivům) a snadnou údržbou. Povrch jednoduše otřete a je to. Nemusíte se ani bát, že by mu vadila přílišná vlhkost, tolik typická pro kuchyňské prostředí.

Ekologický materiál

Výroba skleněných dlaždic navíc plně respektuje ekologické požadavky. Tyto dlaždice totiž vznikají za použití recyklovaných materiálů, a to nejen skla, ale i hliníku, jako je tomu v případě okrasných dlaždic Luna na druhé fotografii. Tento typ dlaždic nemusíte nutně použít pouze v kuchyni, hodí se i do koupelny.

Kovová část skleněných okrasných dlaždic Luna od Ann Sacks je vyrobena z recyklovaného hliníku. Klikněte pro větší snímek!      Západ slunce v Orientu, jak se vám líbí? Obáváte se, že vás taková kuchyně vyjde pěkně draho? Nebojte se, vždyť si nemusíte vydláždit celou kuchyni, postačí vám i pár kousků. Klikněte pro větší snímek!

Výběr je bohatý

Další předností skleněných dlaždic je bohatá nabídka motivů, dekorů a barev. Můžete začít od květin, přes ptáky, metro a u hlubin oceánů zdaleka neskončíte. Dlaždice na obrázku má název Západ slunce v Orientu. Pokud byste si přece jen nevybrali, můžete si nechat dlaždice zhotovit také na zakázku. Váš výběr je odrazem osobního stylu, a to nejen proto, že jsou tyto dlaždice skleněné.

Není sklo jako sklo

Prostor za varnou sklokeramickou deskou byl oživen barevnou mozaikou okrasných skleněných dlaždic. Klikněte pro větší snímek! Kromě vzorů a motivů můžete také vybírat z několika druhů skla. Velkým hitem se stalo ledové sklo, které se používá zejména jako výplň kuchyňských kabinetů, nejčastěji v kombinaci s ocelí nebo jiným kovem. Pokud máte tento typ skříní, dlaždice z tohoto druhu skla k nim budou ladit. Pokud máte třeba modrou kuchyni laděnou v duchu oceánu, možná se rozhodnete pro tzv. bublinkové sklo. Pro úplnost ještě zmíníme klasické čiré nebo zabarvené sklo a krystalové dlaždice.

Za výhody se platí

Jak jsme již uvedli výše, stačí pár dlaždic a oživíte si kuchyni jako na posledním obrázku. Jinak cena skleněných dlaždic českých výrobců, které jsou mimochodem velmi kvalitní, protože se zde snoubí moderní technika s tradiční technologií, se pohybuje zhruba kolem tří tisíc korun za metr čtvereční.

Text: Markéta Veselá

Foto: www.annsacks.com, www.glasstileusa.com, www.profimedia.cz