Venku chutná dvojnásob


Krásné počasí žene strávníky z jídelen na pikniky a zahrady. Pokud servírujete jídlo ven a nechcete si zničit zahradní nábytek, jistě oceníte magnetickou podložku pod hrnec. Znáte to - sundáte právě dovařenou pochoutku z plotny a kam s ní? Samozřejmě na podložku, aby nezničila linku. Přenášení hrnce z kuchyně na jídelní stůl vám usnadní právě podložka s magnetickým jádrem. Magnet se „přisaje“ na hrnec zespodu a vy ho můžete položit bez obav kamkoli, i když je pořád ještě horký.


Grilujete rádi? Pak by vám neměl chybět elektrický mlýnek na koření. Můžete v něm kdykoliv vytvořit vlastní chutnou, a hlavně čerstvou, směs koření na dochucení masa. Zkuste si namíchat kořenicí směs z bylinek, co vám rostou na zahradě, a uvidíte, jak vaši strávníci budou olizovat příbor a žadonit o další kousek.


Osvěží a zažene žízeň


Co můžete v letních dnech osvěžit lépe než čerstvá a lahodná voda. Jestliže se nechcete vláčet z obchodu s kartóny minerálek, pořiďte si filtrační konvici. Vodu z kohoutku zbaví chlóru, vodního kamene a těžkých kovů. Díky tomu je voda zdravější a má příjemnou chuť nerozeznatelnou od stolních vod. Filtrační konvice je ideální řešení, pro ty, kteří myslí ekologicky a chtějí pít kvalitní vodu.


 

 

 

 

 

 


Ale nač kázat vodu, když všichni můžeme pít víno. V horkých letních dnech oceníte chladící nádoby nejen na šampaňské. Pokud máte tohoto skvělého „pomocníka“ za výsadu snobů, hořce se mýlíte. Nádoba naplněná ledem udrží v ideální teplotě nejen šampus, ale i nealkoholické nápoje nebo bílé víno (to nechte před servírováním lehce ohřát).


Další a jiné vychytávky do kuchyně naleznete na portále Kulina.cz