Chlap v kuchyni? Normálka!

V Kanadě se žije skutečně moderně. Zatímco v Česku je kuchyně pořád tak trochu považována za ženskou doménu, tady je běžné, že se o vaření pro rodinu stará muž. To se odráží i na kuchyňském designu. Muži jsou totiž příznivci jednoduchosti a hlavně praktičnosti. Vše musí být po ruce, umístění spotřebičů i kuchyňských potřeb musí mít svůj řád. Proto se mění vestavěné skříňky, tzv. kabinety. Moderní spotřebitelé trvají na tom, že tento nábytek musí být funkční a ergonomický. A to proto, aby si do svých kuchyní vnesli určitý systém a veškerá kuchyňská činnost byla pak mnohem efektivnější.

Doba se mění, kuchyně se mění, a tak se mění i vestavěné skříňky, tzv. kabinety, které slouží především ke skladování kuchyňských potřeb, pomocníků a surovin. Klikněte pro větší obrázek!    Všechny části kuchyně by měly tvořit jeden vyvážený celek. Vestavěné skříňky, které jsou součástí kuchyňské linky, by měly ladit také s ostrůvky, barevně i materiálově. Jak vidíte na obrázku, ostrůvek může mít také funkci stolovací. Klikněte pro větší obrázek!    

Ostrůvky mnoha funkcí

Ostrůvkové kuchyně, ty už jsou v Kanadě pěkně dlouho v kurzu. Ale není ostrůvek jako ostrůvek. Už i na ostrůvky klade moderní doba své požadavky. Zatímco dřív sloužily především jako pracovní plocha, nyní jsou multifunkční. Mohou zahrnovat vedle pracovního i mycí nebo varné centrum, k tomu tu bývá prostor pro ukládání kuchyňských potřeb.

Doba se mění, kuchyně se mění, a tak se mění i vestavěné skříňky, tzv. kabinety, které slouží především ke skladování kuchyňských potřeb, pomocníků a surovin. Klikněte pro větší obrázek!  Sklo je tu hit

Kromě toho, že moderní vestavěné skříňky obsahují různé praktické nádoby, přihrádky a organizéry, a protilehlé ostrůvky jakbysmet, změnily se také materiály, používané k jejich výrobě. Určitě vám neujde, že dřevěná klasika byla nahrazená jednoduchými lesklými plochami spíše z umělých materiálů, ze skla a také nerezové oceli. Sklo je vůbec hitem, hlavně prosklená dvířka z čirého či ledového skla. Že už jste to někde slyšeli? Tak vidíte, globalizace si nebere servítky. Něco přišlo z evropského na severoamerický kontinent a na oplátku zase něco ze Severní Ameriky k nám do Evropy. Jinými slovy, moderní trendy týkající se designu kuchyní se příliš mnoho neliší.

 

Text: Markéta Veselá
Zdroj: http://www.kandb.ca/
Foto: www.trendir.com, www.kitchencabinets.us, www.profimedia.cz