Barvy v popředí

Eurocucina 2008 se zaměřila především na barevnost. Hemžilo se to tu pastelovými barvami, ale nechyběla ani černá, šedá nebo antracitová kuchyně. Letošním trendem jsou lesklé plochy a hladké povrchy. Kombinace hliníku a nerezu, niklované či chromované oceli. Moderní spotřebitelé sice preferují jednoduchý design, ten však musí být vyvážen kvalitou zpracování a high-tech spotřebiči. Kuchyně a její vybavení se musí přizpůsobit požadavkům nové generace.

Šampon, kondicionér a balzám v jednom, to už známe z reklamy. Ale co kombinace sporáku, ledničky, dřezu a myčky?Klikněte pro větší obrázek!  Šikovná kuchyňka

Nechyběly ale také zajímavé vychytávky. Nemálo obdivu se dostalo samostatné nepřipojené jednotce newyorského designéra Alberta Colonella s jednoduchým názvem: Single. Single je vlastně taková nezávislá soběstačná jednotka, která se sestává z těch nejdůležitějších komponentů pracovní části kuchyně. Z varné desky, ledničky, dřezu a myčky nádobí. Jedná se o samostatný kus nábytku, který trochu připomíná ostrůvek, ale tato multifunkční jednotka může být i vestavěná. Skládá se z několika panelů a v budoucnu si budete určitě moci navolit libovolné komponenty. Místo myčky můžete mít třeba mikrovlnnou troubu nebo sušírnu ovoce.

Čarování se světlem

Výrobci i designéři se shodují, že lidé jsou dnes ochotni zaplatit za krásný kuchyňský interiér. Počet těch, kteří si jej mohou dovolit, se navíc v poslední době značně zvýšil. Už nám není jedno, jak a kde vaříme. V dnešní hektické době je navíc vaření také způsob relaxace. A to se pochopitelně promítá v poptávce. Do popředí zájmu se dostává osvětlení skříněk. Už nestačí jedna ošklivá zářivka, která beztak jen láká obtížný hmyz. Moderní jsou krásná světla, která osvětlují horní i spodní prostor skříněk a zásuvek a přispívají tak k dotvoření příjemného dojmu z kuchyně jako celku.

Lidé dnes investují do kuchyňského interiéru statisíce. Velká část výstavy se věnovala osvětlení, především hornímu a spodnímu osvětlení tzv. kabinetů. Klikněte pro větší obrázek!     Světla, ta si pochopitelně nedáváme do kuchyně jen proto, abychom viděli, ale také mohli měnit atmosféru. Vlastně se jedná o takové smart doplňky. Všimněte si prosklených osvětlených kabinetů. Ty jsou letos in. Klikněte pro větší obrázek!   

Nejen abyste viděli

Podle odborníků nepotřebuje vaše kuchyně umělé osvětlení jen proto, abyste dobře viděli na vaření. S použitím světla můžete různě měnit atmosféru v celé místnosti. Když budete připravovat jídlo, trochu si přisvětlíte, k jídlu si můžete navodit intimní atmosféru ztlumením světel. Zkrátka a dobře. Světlo dodá vaší kuchyni jiskru.

 

Text: Markéta Veselá
Zdroj a foto: www.archrecord.construction.com, www.kandb.ca, www.european-kitchen-design.com/italian-kitchen-design, www.profimedia.cz