Klikněte pro větší obrázek!Rychlé, úsporné a bezpečné

Od té doby, co díky francouzskému vynálezci jménem Denis Papin spatřil světlo světa první tlakový hrnec, ušla tato vymoženost dlouhou cestu. Moderní papiňák stále šetří čas i peníze, a navíc je díky systému účinných pojistek zcela bezpečný. Proto by byla velká škoda výhod tohoto pomocníka v kuchyni nevyužít. Díky tomu, že při vaření vzniká v papiňáku vysoký tlak a tím i vyšší teplota, jsou v něm pokrmy hotové mnohem rychleji, přičemž si na rozdíl od klasického vaření uchovají jak svou chuť, tak cenné látky.

Obyčejné, elektrické i do mikrovlnky

Klikněte pro větší obrázek!Starým, hliníkovým papiňákům už samozřejmě odzvonilo. Současné tlakové hrnce jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli, která udrží jídlo dlouho teplé a nenasává pachy. Mají minimálně dvojvrstvé, ale ještě lépe trojvrstvé sendvičové dno, díky němuž se pokrm nepřipálí. Výběr správné velikosti přizpůsobte počtu členů rodiny a tomu, jak velké porce budete připravovat. Na trhu jsou tlakové hrnce o objemu od 3 do 10 litrů; prodávají se také zvýhodněné sady dvou hrnců – velkého a malého (např. 3 a 6 litrů). Pokud máte indukční sporák, ujistěte se, že tlakový hrnec na něm můžete používat. Trh nabízí kromě klasických hrnců na varnou desku také elektrické hrnce, které si vystačí samy, nebo tlakové hrnce, určené pro použití v mikrovlnné troubě.

Regulace tlaku je výhodou

Můžete se rozhodovat mezi hrnci s pákovým a bajonetovým uzávěrem – záleží jen na vás, se kterým typem se vám lépe manipuluje. Důležitější, než způsob otevírání, jsou bezpečnostní pojistky, nutná součást každého tlakového hrnce. Měly by být alespoň dvě a na sobě nezávislé; blokační tlačítko, které neumožní otevřít hrnec, pokud nebyl vyrovnán tlak v nádobě s vnějším okolím, je naprostou samozřejmostí. Pokud chcete v papiňáku vařit nejen maso, ale i zeleninu, pořiďte si takový typ, u kterého je možné výši tlaku snižovat a zvyšovat.

Klikněte pro větší obrázek!Pozor na »aušus«!

Ceny kvalitních tlakových hrnců se pohybují nejčastěji v rozmezí od 500 do 2000 korun. Levnější produkty seženete v neznačkových obchodech a na tržnicích, nicméně pokud plánujete papiňák používat často, vyplatí se o něco vyšší investice. Kvalitní hrnce renomovaných značek jsou bezpečnější, máte jistotu, že to, co je prezentováno jako nerez, je skutečně nerez a také není problém s uplatňováním záruky. Navíc budete muset po čase koupit nové těsnění, a to nebude v případě značkového hrnce žádný problém. U hrnce také nesmí chybět český návod k použití, při nákupu zkontrolujte také platnost záruky, dovření víka a to, zda je dno hrnce dokonale rovné. U nekvalitních výrobků se dno může po určité době žárem zkroutit, pak přichází na řadu reklamace.

Text: Anna Menoušková

Foto: www.panvicky.cz, www.tescoma.cz, www.fagorcz.cz , www.profimedia.cz