Svíčky a lampy dnes kromě svícení ještě voní nebo upravují ovzduší v místnosti. Rozhodnutí, co si pořídíme, záleží jen na osobních preferencích. Lampičky jsou dražší, ale déle vydrží. Svíčky jsou vhodnější pro ty, kdo mají rádi viditelný plamen.

 

Lampy Berger

Lampy Berger se vyrábějí již přes sto let. Je to patrné na jejich designu. Vybrat si můžete z nejrůznějších stylů. Lampa s vyobrazením Muchových obrazů Čtyři roční období zapadá do doby, kdy se firma zakládala. Přísně designové tvary zase působí spíše futuristicky a hodí se do střídmě zařízených domácností. Každý kus je elegantní a velmi široká nabídka dokáže uspokojit každý styl interiérového vybavení.
Lampy Berger především čistí vzduch procesem katalytické oxidace. Z tohoto důvodu byly dokonce používány i v nemocnicích. Při hoření produkují minimum kouře. Do lamp je možné zakoupit i parfémovanou náplň, takže vzduch v místnosti je provoněn podle vašich představ. Uživately těchto elegantních domácích doplňků prý byli i Pablo Picasso a Jean Cocteau.

 

Podzimní klasika

Na vyvážení nepříznivých aspektů přicházejícího podzimu si můžete pořídit svíčky, které vydávají vůni evokující naopak příjemné stránky tohoto ročního období. Svíčky Gold Canyon z řady Heritage® vypadají jako skleničky s marmeládou a také se v některých z nich skrývají podobné vůně.
Vybrat si můžete vůně domova a tradičních podzimních produktů. Vzkoušet můžete skořici, sladkou vanilku, šťavnaté ovoce, pomeranč, ananas nebo dýni. To všechno jsou podzimní symboly navozující atmosféru pohody.
Svíčky se prodávají ve skleněných dózách s víčkem. Hoří pravidelně a bez kouře dvěma knoty až 125 hodin. Jsou vyrobeny z parafínu a jiných čistě přírodních ingrediencí.

 Autor: Jana Vlková | Fotografie: Berger, Gold Canyon