Co je to LED?

Technologie LED (Light Emitting Diode) již nyní patří mezi jejich nejpokrokovější používanou alternativu. Za tuto popularitu vděčí svým vlastnostem, a to především úspornosti. Pořizovací cena LED diod je sice podstatně vyšší než cena klasických žárovek, ovšem tato investice se obratem vrátí v podobě úspory elektrické energie. Nehledě na to, že LED diody mají delší životnost než obyčejné žárovky.

Ta je podle některých zdrojů údajně až padesátinásobná. Rozdíl mezi obyčejnými žárovkami a LED diodami lze přirovnat k rozdílu mezi technologicky zastaralým a novým vysoce funkčním kotlem. Pořizovací cena zařízení je vyšší, ale v budoucnu vám přinese velké úspory. A abychom nezapomněli, technologie LED má také svůj ekologický rozměr, neboť minimálně zatěžuje životní prostředí.

Modrá tekoucí voda

Technologie LED otvírá nové možnosti nejen v oblasti ekonomického svícení, ale také na poli designu – design kuchyní nevyjímaje. Svůj pobyt v pracovní zóně kuchyně si můžete zpestřit třeba modrou tekoucí vodou. Její barvu nemá na svědomí nic jiného než barevná LED dioda. Pokud toužíte po jinak barevné vodě, můžete ji mít. Ale modrá je nejkrásnější, nemyslíte? Pro zvídavé uvádíme, že obdobný luxus si můžete dopřát také ve sprše. To jsme se již ale octli za hranicemi kuchyně. Alespoň prozatím, protože éra propojování nabývá na intenzitě.

Svítící nábytek

LED nábytek se stal velkým hitem poslední doby. Už ho nenajdeme jen v luxusních barech nebo na diskotékách, ale i v soukromých interiérech. Úsporná barevná světélka tak mohou zpestřit také vaše stolování. Za použití LED technologie se vyrábějí nejen desky stolů, ale i celé stoly, bary, nebo židle či křesla.

Konkuruje také svíčkám

Moderní LED technologie konkuruje nejen žárovkám, ale také svíčkám. Večeře prostřená na světélkujícím stole je vlastně taková moderní alternativa romantických zapálených svíček. Krásný stůl, který navrhl německý designér Ingo Mauer, připomíná hvězdné nebe. Vyrábějí se však i méně luxusní stoly. Například kulaté konferenční či barové stolky, které smyslně oživí každou obytnou zónu.

Text: Markéta Tomášková
Foto: parehe.com, showtec.co.uk, trendir.com, interiordesignmagz.comAutor: Markéta Tomášková | Fotografie: parehe.com, showtec.co.uk, trendir.com, interiordesignmagz.com