Láhve na vodu do kapsy

Láhve Vapur vypadají jako lepší igelitové sáčky. Mají plastové hrdlo se šroubovacím uzávěrem a dají se samozřejmě použít opakovaně. Když ji vyprázdníte, můžete ji s klidem stočit a dát do batůžku nebo i do kapsy.

Je vyrobena z kvalitního polymeru, který vydrží horko i mráz, takže si ji i s nápojem můžete v parných ledních dnech klidně předmrazit v mrazáku. Jako drobnou přátelskou vychytávku má na sobě karabinku, takže se dá jednoduše připnout na zavazadlo nebo oděv. Při naplnění lahev stabilně stojí. Její obsah je 480 ml a vyrábí se v několika barvách.


Se speciálním filtrem

Měkké plastové lahve značky Bobble jsou sice vyrobeny z recyklovaného plastu, ale neobsahují žádné z látek se sporným zdravotním účinkem – nejsou použity ftaláty, PVC ani bisfenol. Láhve mají propracovaný tvar, který dobře zapadne do ruky, a víčko opatřené filtrem. Ačkoli jsou láhve měkké, jsou určeny k opakovanému použití. K víčku je připevněn uhlíkový filtr, který zbavuje vodu především chloru a dalších nečistot. Filtr má kapacitu přibližně 150 litrů, takže pokud láhev používáme jako zálohu pro dodržování správného pitného režimu, tak vydrží přibližně dva měsíce.

Filtry jsou samozřejmě vyměnitelné a jsou k dostání v šesti barevných provedeních. Láhev má praktický objem 550 mililitrů včetně filtru, tedy asi půl litru.

Klasika, tentokrát s brčkem

Outdoorová klasika Sigg přináší pro letošní léto láhve, které mají uzávěr s integrovaným brčkem. Tak mají všichni žízniví snadný přístup k nápoji, bez nutnosti zvedání a naklánění lahve. Také se nemusíte bát, že při šroubování zátka někam zapadne. Můžete pít za chůze nebo vleže na pláži, aniž by bylo třeba odvrátit zrak od cíle, který sledujete. Uzávěr navíc umožňuje plynulé nastavení požadovaného průtoku nápoje. Do láhve můžete dávat i limonády s bublinkami, protože díky speciálnímu předodvětrávacímu systému „air“, který pomalu sníží tlak v lahvi před pitím, nápoj nikdy nevybublá. Všechno se dá rychle a snadno rozebrat a také snadno umýt. A to všechno můžete mít ve dvanácti barvách.

 Autor: Jana Vlková | Fotografie: Thinkstockphotos.com, archov firem