Ešusy stále skoro stejné

Trojdílná jídelní miska je dodnes nepřekonaný a také nepřekonatelný přítel každého táborníka. V obchodech s outdoorovým vybavením je najdete ve stále stejném tvaru, ovšem provedení je již dnes z nerezové oceli. Jejich konstrukce je geniální svou jednoduchostí. Dvě různě velké nádoby s talířkem, který slouží jako víčko, se dají používat i ke spoustě dalších činností, nejen k jídlu.

Nová doba přinesla i mnoho dalších podobných misek a hrnců, kterými můžeme děti na tábor vybavit. Pozor na ty, které nemají držadlo, respektive jsou k nim potřeba zvláštní kleštičky. Děti něco takového ztratí nejpozději třetí den. S počtem nádob to nepřehánějte. Čím více jich dítě bude mít, tím více jich bude muset mýt a také o nich bude mít horší přehled. Dva na jídlo stačí.


Hrnečky moderní i zábavné

Starodávné smaltované hrnečky nejsou vůbec špatné, protože se většinou jedná o originály, které si děti v táborovém chaosu snadno ubrání. Podobnou službu prokáží levné plecháčky, které se v současné době také vyrábějí z nerezového plechu. Moderní celokovové dvouplášťové hrnky sice udrží čaj teplý o chvilku déle, ale pro pitný režim to není žádná výhra, protože jejich užitný objem je o dost menší. Děti letí i na variantu, která má místo ouška karabinku.Vyvarujte se plastového nádobí. Je choulostivější na celkové zacházení, ale především na teplo.


Příbory a další drobnosti

Dejte dětem více než jednu jedinou lžíci. Na letním táboře ocení, že je to ze všech součástí příboru nejvěrnější a nejuniverzálnější přítel. Malí táborníci milují i různé skládací modely lžic i vidliček, ale ty jsou ke ztracení ještě choulostivější, protože jsou menší. Kapesní nožíky, bez nichž se nikdo na táboře neobejde, jsou vlastní kapitolou. Jako bonus můžete přibalit „čelovku“, aby vaše ratolest nezakopla, až se půjde v noci napít do kuchyně. A hlavně všechno označte. Trh je sice pestrý, ale děti jsou roztržité.

 Autor: Jana Vlková | Fotografie: www.isifa.com