Kuchyně od firmy Maxx Kuchyně je v kombinaci vanilkové a třešňové barvy. Přední části jsou laminované, pracovní deska z multiplexu, vše doplňuje sklokeramická varná deska a komínová nerez digestoř. Klikněte pro větší obrázek!První krok

Nejprve si musíte zodpovědět pár základních otázek – jakou kuchyň vlastně chcete (představy, trendy, praktičnost, styl, materiál, design), jaký na to máte prostor a jaké jsou vaše finanční možnosti. Podle toho se můžete rozhodnout, jak postupovat dál.

Možností je několik:

 1. Můžete kuchyň budovat svépomocí.
 2. Na internetu zadat poptávku s požadavky a maximální cenou.
 3. Najít na ve svém okolí firmu, která kuchyně různých výrobců nabízí.
 4. Navštívit některý hypermarket s nábytkem a koupit hotovou kuchyňskou linku.
 5. Najít na internetu firmu vyrábějící a prodávající své kuchyně, která není až tak předražená.
 6. Navštívit kuchyňské studio a poradit se z návrhářem

Kuchyně Lido má skříňky s úpravou vysokotlakého lamina, pracovní desku z  multiplexu, vše ve světlé barvě. Klikněte pro větší obrázek!1. Udělej si sám!

Pokud jste manuálně zruční, máte nějaké zkušenosti, je vaše volba jasná. Ušetříte čas i peníze za odvedenou práci. Negativem je, že si vše musíte obstarat sami – kalkulaci, materiál, přípravu, rozměry prostoru, nábytku a vybavení. Základem je materiál, a zde platí, že dřevo je sice pěkné, ale drahé. Dýha je účelná a vysokotlaké lamino a folie praktické a celkem levné. Cenově dostupným boomem na moderní a zároveň levnou kuchyni jsou vysokotlaké folie na kuchyňskou linku v nejrůznějším provedení, recyklované sklo a litý barevný beton na pracovní desky a potištěný laminát na podlahy.

 • Vysokotlaké folie i laminát – jsou vrchní vrstvou materiálu, kterou chrání. Pěkný materiál, odolný vůči vodě, vysokým teplotám i oděru. Vhodný na kuchyňské linky, další nábytek a mile překvapí nízkou cenou.
 • Recyklované sklo – je ekologicky zpracované sklo, z něhož je efektní tvrzená pracovní deska s podsvícením, i dvířka skříněk.
 • Barevný leštěný beton – je novinkou, vhodnou na netradiční tvary pracovních desek a dřezu. Lze je odlít přesně na míru. Je praktický na údržbu, díky leštěnému povrchu odolný a má mnoho barevných odstínů.
 • Potištěný laminát – digitálně potištěný laminát je ideální na podlahu kuchyně. Má příjemný vzhled, dobrou odolnost i údržbu.

Kuchyně PM od Maxx Kuchyně je z bílé vysokotlaké folie, a s multiplex pracovní deskou v barvě dřeva. Klikněte pro větší obrázek!2. Jednoduše od stolu...

Bez běhání a všech starostí kolem řeší věc internetem. Najděte si tam stránky s poptávkou o kuchyních, zadejte tu svoji s co nejpřesnějšími požadavky, cenou a uveďte kontakt. Pak už pouze čekejte, jaká firma z okolí se vám ozve a s jakou nabídkou. Většinou vás kontaktuje firem více, a vy si můžete mezi nimi i nabídkami vybírat.

Náš tip: Dobré odkazy, kam můžete poptávku umístit jsou www.ePoptavka.cz a www.aaapoptavka.cz.

Kuchyně MC 350 je s laminovanými dvířky a multiplex pracovní plochou. Vše v napodobenině barvy ořechu, tabáku a titanu s černou pracovní deskou. Klikněte pro větší obrázek!3. Vytipujte si přímo firmu

Hledat však můžete v okolí bydliště i přímo firmu, která kuchyně nabízí, seznámit se s jejich sortimentem a vybrat si z nich tu pro vás nejoptimálnější – stylem, cenou i velikostí linky a nábytku. Ovšem obnáší to běhání a porovnávání.

Náš tip: Nás zaujaly zpracováním, nabídkou, službami i cenami dvě firmy. Maxx Kuchyně na www.maxxkuchyne.cz a Oresi s.r.o na www.kuchyne-oresi.cz

4. Nákup Sestava Hélios má přední plochy z lamina v příjemné žluté barvě a pracovní desku z multiplexu. Klikněte pro větší obrázek!v hypermarketech

Jednoduché je prostě navštívit některý z hypermarketů a obchodů, jež se prodejem kuchyní zabývají, vybrat a koupit si hotovou kuchyňskou linku. Vždy mějte u sebe všechny potřebné rozměry, abyste nebyli pak doma nemile překvapeni, že něco nesedí.

Náš tip: Prozkoumat sortiment kuchyní marketů můžete i na jejich internetových stránkách, my jsme našli levné a velmi pěkné na: www.nabytek-homemarket.cz/kuchyne a www.sconto.cz

Kuchyně Avorno do firmy Oresi je krásně barevně laděná. Dvířka mají hnědošedou texturu a korpus kuchyně barvu višně. Komplet lze přizpůsobit jakémukoliv prostoru.5. Kuchyně na míru

Tato poslední varianta se týká přímo výroby kuchyňské linky na míru, s návrhem rozpočtem a termínem realizace. Možnost je to nákladnější a musíte si pohlídat (pokud to lze) znění smlouvy, použití materiálu a doplňků i termín dodání. Ale určitě se najdou ve vašem okolí kvalitní studia s dobrým přístupem k klientům.

Text: Pavla Zigová

Foto: www.maxxkuchyne.cz; www.kuchyne-oresi.cz; www.profimedia.cz