Pozor na utěsnění!

Vybrat kvalitní materiál na pracovní desku se skutečně vyplatí. Klikněte pro větší obrázek! Při výběru by měly hrát hlavní roli dva faktory – odolnost materiálu a nenáročnost jeho údržby. V dnešní době lze vybírat z mnoha typů desek, od oblíbených a levných laminátových až po luxusní a velmi odolné keramické nebo kamenné. Kromě materiálu je však velmi důležitá také správná montáž pracovní desky. Ať už ji provádíte vy sami, nebo práci svěříte firmě, vždy dejte pozor na dokonalou kvalitu a těsnost spojů. Stačí malá mezera, do níž vnikne voda, a povrch nejčastěji používaných laminátových desek se začne vydouvat a krabatět, dýha se odloupne a můžete kupovat desku novou. Pokud si instalujete desku sami, nezapomeňte proto při nákupu také na těsnící silikonový tmel a vykrývací lišty; jestliže má montáž nové linky na starost firma, měly by tyto ochranné prvky být samozřejmostí. Při prořezávání otvorů na dřez či varnou desku je důležitý dokonale rovný a čistý řez; pokud použijete tupou pilku, může dojít k odštípnutí povrchové vrstvy.

Základní materiály desek – výhody a nevýhody:

1. Klikněte pro větší obrázek! Dřevotříska

Výhody: Dřevotřísková deska pokrytá vrstvou laminátu (HPL deska) je sympatická především cenou. Pozitivem je také možnost výběru ze skutečně široké škály dekorů.

Nevýhody: Mechanická a chemická odolnost desky odpovídá nižší ceně. Nutno však dodat, že jakost produktů jednotlivých výrobců se může značně lišit. Dobře utěsněná, kvalitní HPL deska běžné zatížení v kuchyni bez problémů vydrží.

2. Nerez

Výhody: Nerez je odolný vůči horku, mastnotě i chemickým vlivům. Jeho největší předností, pro kterou má již dávno v kuchyních své místo, je však elegantní a stylový vzhled.

Nevýhody: Na lesklé ploše je vidět každé škrábnutí. Péče o desku z nerezu je náročnější, je potřeba používat speciální čistící přípravky a vyhýbat se všemu, co by mohlo zanechat škrábance, které lze pak jen těžko odstranit.

Klikněte pro větší obrázek! 3. Kámen

Výhody: Kamenné desky se nejčastěji vyrábí z žuly. Má přirozený vzhled, vydrží prakticky cokoliv a obstojí i tam, kde se vaří skutečně často. Kameni neuškodí ani ostrá hrana nože, takže není třeba používat prkénka.

Nevýhody: Deska je těžká, proto je nutné počítat s náročnější instalací. Pokud na ni spadne těžký předmět, může se také stát, že kámen praskne.

4. Keramika

Výhody: Kvalitní kamenina, ze které jsou desky vyrobeny, odolává působení velmi vysokých teplot, neuškodí jí ani vliv chemických látek obsažených v potravinách a čistících přípravcích. Když budete krájet přímo na povrchu keramické desky, nic se nestane - je tvrdý a oděru značně odolný. Zásadním pozitivem, díky němuž jsou desky z keramiky stále oblíbenější, je pak elegantní, luxusní a neokoukaný vzhled.

Nevýhody: Montáž keramické desky je poměrně náročná. Je potřeba přesné zaměření kuchyňské linky, architektury místnosti (včetně skutečných úhlů stěn a nerovností), nutné je také precizní provedení výřezů pro dřezy a spotřebiče. Vysoké kvalitě a stylovému vzhledu odpovídá také vysoká cena.

5. Dřevo se musí pravidelně ošetřovat a impregnovat. Klikněte pro větší obrázek!Masivní dřevo

Výhody: Pro výrobu pracovních desek se nečastěji používá tvrdé a odolné dřevo bukové nebo dubové, využívá se také exotických dřevin. Jeho vzhled jen těžko nahradíte; dřevo je zkrátka dřevo a do kuchyní, zařízených v rustikálním stylu, patří.

Nevýhody: Je třeba počítat s tím, že jde o přírodní materiál. Dřevo neustále pracuje, a proto je nutné jeho pravidelné ošetřování a impregnace. Horší je i jeho otěruschopnost, odolnost a stálobarevnost, proto je potřeba nechat dřevěnou desku čas od času zbrousit. Nutno však dodat, že mírná patina dřevu na kráse neubírá.

Text: Anna Menoušková

Foto: www.ikea.cz, www.befstone.cz, www.ms-visucom.de, www.profimedia.cz