Obraz s příběhem

Představujeme vám novinku mezi textiliemi, nazvanou její stvořitelkou libozvučně Monalis.

Dánská návrhářka Kristine Mandsberg s každým výtvorem vypráví jeho vlastní příběh, zobrazený ve 3D kompozici. Ano, Monalis se v tomto podobná obrazu Mony Lisy, která se na vás dívá ve všech směrech i úhlech. Když se zadíváte na některý ze vzorů Monalisu, doslova vás vtáhne do sebe. Je to tak trochu kouzelná látka...

Monalis je látka

Jedná se o tištěnou, metrážovou, kvalitní a příjemnou bavlněnou látkou, vyrobenou ekologicky bez optických rozjasňovačů. Má šíři 150 cm a opakování vzoru vždy po 91 cm. Běžný metr Monalisu vyjde na 99 Kč a k dostání je v několika variantách dekoru. U nás v ČR ji najdete ve všech prodejnách Ikea, s níž designérka často spolupracuje.

Látku lze prát při teplotě do 60°C a nedoporučuje se čistit ji chemicky, protože jinak se ráda sráží. Monalis se velmi dobře udržuje, je stálobarevný, lehce se žehlí a může se stát doslova textilním „obrazem“ kdekoli v interiéru. Látka prostor oživí a vdechne mu svoji originalitu i osobitost, a to jak barvou, tak i samotným vzorem.

Trochu pohádka, trochu sen

Myšlenkou mladé návrhářky Kristine Mandsberg bylo vytvořit látku, která by vnesla do současného života a každodennosti trochu hravosti a pozitiva, ale také vnímání toho, že vše není vždy takové, jak se to jeví na první pohled.

Vznikly převážně přírodní dekory se zajímavým zkresleným a absurdním vzorem i strukturou, kterým byl vtisknut zároveň až poeticky malebný a tak trochu naivní nádech. Ne náhodou máme při hlubším pohledu na Monalis pocit, že se ocitáme v pohádkách, kde jednotliví aktéři – stromy, listy, šneci, žáby, ptáci, kapky deště, houby, pírka a ruce – náhle mizí a zase se objevují.


  Monalis nezapře přírodní dekory tj. dřevo.

Sedne skoro každému interiéru

Hlavní předností Monalisu je to, že se hodí prakticky kamkoli. Stačí vybrat jen ten správný vzor a ozdobí jak pracovnu, tak obývák, kuchyň či jídelnu. Snovou atmosféru vnese i do ložnice či dětského pokoje.

Pokud jde přímo o kuchyně, v prvé řadě sedne k moderním strohým linkám, kde není mnoho jiných dekorací. Jim dodá náladu a příjemný vzhled, který ale nenaruší jejich přísnou eleganci.

Text: Pavla Jelínková
Foto: ikea.com, kristinemandsberg.comAutor: Pavla Jelínková | Fotografie: ikea.com, kristinemandsberg.com