Povrchy hrnců, pekáčů a pánviček jsou dnes jiné než bývaly. Jejich výrobci si dávají pozor především na uchovávání kvality zpracovávaných potravin, ale také na snadné ošetřování. Co je nového v průmyslu výrobců nádobí?

 

Měděná a nerezová klasika

Hrnce z mědi, které začal vyrábět v Normandii v roce 1830 pan Ernest Mauviel, zakladatel značky, si našly cestu i do kuchyní, v nichž dnes vaří kuchaři ověnčení michelinskými hvězdičkami. Měď je kovem, který výjimečně dobře vede teplo, ale pro lepší užitné vlastnosti mají hrnce vnitřní vrstvu z nerezové oceli. Komu se zdá měď příliš konzervativní, může si pořídit nádobí nerezové. To současné, také od firmy Mauviel, je ovšem pětivrstevné – tři vrstvy hliníku jsou z vnější i vnitřní strany pokryty nerezem – a jídla se v něm rozhodně nepřipalují.

 

Přednost má u vás keramika?

Přibližně ve stejné době (v roce 1850) založil svou manufakturu i jiný Francouz. Emil Henry byl z Burgund a jeho keramické nádobí třetího tisíciletí také popírá všechny špatné vlastnosti, které jsou s keramikou spojovány. Pekáčky Emil Henry jsou především vysoce odolné. Nádobí snese prudké střídání tepla, takže je můžete klidně dávat rovnou z mrazáku do trouby a poté přímo v něm servírovat na stůl. Glazura je velmi odolná, takže se nepoškrábe, pokud budete přímo v pekáči krájet jídlo nožem. Samozřejmě všechny kolekce jsou designovány tak, aby se mohlo servírovat rovnou v nich.

 

Konečně bábovka bez vymazávání

Moderní hospodyňky, které před lety objevily kouzlo pečicího papíru, odsunuly klasickou českou bábovku trochu stranou. S novými formami je protivnému vymazávání a vyspávání konec. Do své kredence si nyní pořiďte bábovku s povrchem Thermolon™ Expert2. Nová forma samozřejmě nezklame ani jinak. Povrch je odolný a vnější vrstvy bábovkové formy dobře vedou teplo.
 Autor: Jana Vlková | Fotografie: archiv firem