Neutrální základ

Stejně jako mnoho dalších profesionálně navržených interiérů má i tento nadčasový neutrální základ. Kvůli omezenému a relativně stísněnému prostoru, o který se dělí kuchyně s jídelnou a relaxační zónou, zvolil designér na stěny i podlahu světlé barvy. Čistě bílou výmalbu zdí doplňuje lehounce našedlá keramická dlažba, která umožnila efektně propojit podlahu kuchyně s obytnou částí pokoje. V kuchyni a jídelně je dlažba ideální, v relaxační části ji zatepluje koberec s vysokým vlasem.

Tmavý nábytek

Tmavý nábytek kombinující černohnědou dýhu a černý lak ve vysokém lesku je typicky pánským prvkem. Na svého majitele prozrazuje vkus, odvahu a temperament. Ačkoliv tmavý nábytek může v interiéru snadno působit těžce a smutně, zde je s ním zacházeno s nejvyšší opatrností a rozvahou, takže působí jako přiměřené oživení světlého neutrálního základu a veselým jasným barvám dodává přirozenou autoritu a vážnost.

Hřejivé barvy

Přestože neutrální základ interiéru stojí na kontrastu černé a bílé, rozhodně nepůsobí chladně, neosobně nebo fádně. Je to zásluhou dalších barev, které do interiéru sebevědomě vstoupily a doslova ho rozzářily. Kombinace hřejivé žluté s červenou a fialovou působí velmi harmonicky a silné černobílé dvojici je rovnocenným partnerem. Syté teplé barvy působí intenzivně, hřejivě a interiér zútulnily. Spolu s pruhovaným potahem a vysokým kobercem sem vnesly ženskost a něhu.

Dispoziční řešení

Výraz kuchyně jako zcela přirozené součásti obytného interiéru je zásadně ovlivněný promyšlenou dispozicí. Přiměřený prostor pro jídelnu a kuchyni vyplňuje linka ve tvaru písmene „L“. Rozvržení hmot je přehledné a čisté – jedno kompaktní rameno je věnované vestavěným spotřebičům a úložným prostorům, druhé je ryze pracovní. Korpusy s tmavými dvířky odlehčuje světlá podlaha a pracovní deska, zatímco zářivý žlutooranžový obklad dodává kuchyni pozitivní náboj a útulnost.

Atypická digestoř

Absence horních skříněk kuchyni prospěla a dodala jí na atraktivitě. Díky ní dokonale vyniká zářivě žlutý skleněný obklad, na kterém působí atypická designová digestoř jako šperk. Horizontála digestoře opticky vyvažuje vertikálu odtahového komína a slouží současně i k osvětlení kuchyně, které efektně prozařuje barevné sklo. Konstrukci digestoře lze využít pro vystavení dóz s potravinami nebo často používaného nádobí a částečně tak supluje funkci chybějících horních skříněk.Autor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: archiv firem