Tmavá podlaha

Tmavá podlaha z ořechového dřeva ladí s dekorem dvířek na horních skříňkách a násobí tak jejich efekt. Na širokých prknech dokonale vyniká podmanivá kresba ořechového dřeva, která kuchyni dodává solidní výraz, nadčasovou eleganci a punc luxusu. Designér odvážně zvolil do nevelké kuchyně tmavý dezén podlahy, která vytvořila působivý základ, se kterým efektně kontrastuje světlý materiál linky.

Krémová kuchyně

Krémová dvířka ve vysokém lesku působí výrazně jemněji a přirozeněji než bílá. Zatímco s bílými dvířky by kuchyně dostala ryze moderní výraz a volala by po nerezových, antracitových a černých doplňcích, krémová dvířka působí v sousedství dřeva tradičně a něžně. Díky velkým plochám dvířek na spodních skříňkách a vestavěné lednici krémová barva výrazně ovlivňuje atmosféru interiéru, který díky ní působí velmi útulně a přívětivě.

Pracovní deska

Pracovní deska byla zvolena s ohledem na snadnou údržbu, vysokou odolnost a přijatelnou cenu z běžně dostupného laminátu. Dekor ořechového dřeva navazuje dekorem a barvou jak na podlahu, tak na plná dvířka trojice horních skříněk. Tmavá dvířka na neutrálním pozadí dokonale vynikají a jsou jedním z nejzajímavějších prvků převážně světlého interiéru. Jejich půvab podtrhují bodová svítidla instalovaná přímo na horní skřínky.

Keramický obklad

Keramický obklad se vzhledem mozaiky pokrývá odvážně kompletně celé stěny, které vymezují kuchyni na půdorysu písmene “L“. Souvislé plochy obkladu vytažené až pod strop působí přes svou jemnost nečekaně výtvarným dojmem. Barevně obklad rozvíjí světle krémový odstín dvířek. Obklad je sice o odstín světlejší, ale protože míchá několik blízkých barevných tónů s teplým nádechem, dokonale tak sekunduje vysokému lesku kuchyňských dvířek.

Otevřené police

Elegantní a subtilní tmavé police způsobily mezi plnými korpusy příjemný rozruch. Kromě toho, že kuchyni v horní pasáži pocitově odlehčily a zvětšily, fungují jako přirozený propojovací prvek vysokých korpusů s trojicí nástěnných skříněk. Pečlivý výběr skleněného nádobí a jeho velkoryse volné rozmístění vedly k tomu, že police vyznívá spíše jako atraktivní výstavní plocha plná vizuálně atraktivních předmětů než jako ryze účelový prvek.

Promyšlené osvětlení

Třešinkou na dortu v této pečlivě promyšlené a sladěné kuchyně je osvětlení. Kromě obvyklého osvětlení pracovní plochy umístěného na spodní straně horních skříněk a navazujících polic je tu i osvětlení horních skříněk. Jednotlivá svítidla jsou osazená vždy pro každý jednotlivý korpus a usnadňují orientaci v uloženém obsahu. Zásadně ovšem přispívají k luxusnímu vzhledu kuchyně, protože decentně podtrhují půvab zvolených materiálů.
 Autor: Ing. arch. Veronika Haroldová | Fotografie: Ikea, archiv firem