Polička s porcelánem a různými dózami oživí vaši kuchyň. Klikněte pro větší obrázek!Výhody a nevýhody polic

Hlavní výhodu polic jsme vlastně už naznačili na začátku – vše je dobře vidět a kdykoli po ruce. Další předností bezesporu je, že police jsou méně náročné na prostor než skřínky, dá se jimi vyplnit i nestandardní prostor. Podobně jako police pak slouží různé závěsné programy, na které se zase dají dát nejrůznější kuchyňské nástroje. Nevýhodou polic je především fakt, že se na ně víc práší. Poličky a věci na nich uskladněné je tedy potřeba častěji otírat a mýt.

Tohle raději schovejte!

Některé předměty ale není dobré vystavovat, máme na mysli především potraviny, kterým denní světlo škodí. Patří sem například lahve s vínem nebo koření. Přestože kořenky pěkně vystavené na polici působí dojmem, že umíte vařit, a jsou pěknou dekorací, koření by mělo být skladováno tak, aby neutrpěla jeho kvalita. Pokud si tedy vaši kuchyni bez vystaveného koření nedokážete představit, volte kořenky z materiálů, které nepropouštějí světlo. Totéž platí pro další suroviny typu čaj, káva, těstoviny – i ty lze mít vystavené v pěkných dózách jen za podmínky, že jsou uskladněny správně.

Výhodou polic je to, že máte všechno pěkně při ruce. Klikněte pro větší obrázek!Pozor na bezpečnost!

O tom, že kuchyň je místem s největší frekvencí úrazů v domácnosti, jsme psali už několikrát. Police bohužel patří k rizikovým faktorům – snadno z nich něco shodíte. Proto sem nedávejte věci, které jsou těžké, ostré nebo jinak nebezpečné. Pokud máte děti, rozmyslete si také, co umístíte na závěsný program. Sekáček na maso nebo nůžky na drůbež je opravdu lepší schovat!

Zajímavost na závěr

Znáte pravidlo – řekni mi, jak skladuješ kuchyňské náčiní, a já ti povím, jaký jsi? Policemi můžete vyplnit i ten nejzapadlejší koutek kuchyně. Klikněte pro větší obrázek! Ne, neděláme si z vás legraci. Dokonce i vaše preference, vztahující se ke skladování věcí v kuchyni, charakterizují vaši osobnost. Lidé uzavření a ti, kteří mají rádi přesnost a pořádek, obvykle volí spíše uzavřené skříňky a šuplíky. Policím dávají přednost extroverti, tedy lidé komunikativní, otevření a možná i trochu rozevlátí, kteří mají rádi věci na očích. K jakému typu patříte vy?

Text: Markéta Veselá

Foto: www.peterbeers.net, www.domacky.cz, www.intea-service.cz, www.profimedia.cz