Hurá do Indie!

Pokud je vám blízký asijský styl, určitě vás bude zajímat výstava nazvaná Moderní cesta k inovaci nebo také Kitchen and Bath 2009, která se uskuteční koncem února příštího roku v Mumbaii v Indii. Proč právě tady? Indie patří mezi nejrychleji se rozvíjející ekonomiky na světě a podstatnou složku jejího hrubého domácího produktu tvoří právě trh kuchyní a koupelen. Toto průmyslové odvětví tam právě teď zažívá svůj boom. Zdejší výrobci se soustředí především na design a na instalaci nových kuchyňských a koupelnových produktů a také na vytváření domova, případně jeho proměny.

Jet na výstavu kuchyní do Indie, to je pro většinu z nás velmi náročné, a to jak finančně, tak i časově. V dnešní době vám však internet dodatečně zprostředkuje velkou část z toho, co by vás mohlo zajímat. Klikněte pro větší obrázek!     Hesla 2009

Ekonomický faktor se pochopitelně promítá do samotného odvětví. Poptávka po kuchyních a koupelnách nové technologie je skutečně velmi velká. Nejspíš protože obě tyto místnosti přispívají podstatnou měrou k funkčnosti domácnosti jako celku, stejně tak jako zvyšují jeho hodnotu. Tento fakt je také odpovědí na to, proč si mnoho lidí, kteří si v životě kromě kávy a vajíček nic jiného neuvařili, zařizuje luxusní kuchyni. Estetičnost, funkčnost, pohodlí a styl. To jsou hesla pro rok 2009.

...nebo raději Ameriku?

Amerika samozřejmě nemůže zůstat pozadu! Kitchen/Bath Industry Show (KBIS) Kitchen/Bath Industry Show (KBIS) je velkolepá přehlídka těch nejnovějších produktů a zrealizovaných myšlenek v oblasti kuchyňského (a koupelnového) designu. Klikněte pro větší obrázek!     je velkolepá přehlídka těch úplně nejnovějších produktů a zrealizovaných nápadů v této oblasti. Koná se v Georgii ve Světovém kongresovém centru v Atlantě na jaře 2009, a to od 30. dubna do 3. května. Prohlédnete si zde keramiku, dlaždice, vodovodní baterie, světla, skříně, doplňky, květiny, prostě vše, na co si v souvislosti s kuchyní (a koupelnou) jen vzpomenete. Návštěvníci zde mají možnost seznámit se světovými odborníky v této oblasti a zúčastnit se zajímavých setkání.

Doma je také dobře!

Také u nás máte příležitost, vidět mnoho zajímavého z této oblasti. Například vloni se na brněnské Vaňkovce uskutečnila prestižní výstava kuchyní a designu. Klikněte pro větší obrázek!     Indie, Atlanta... Pro inspiraci ale nemusíte tak daleko! Vždyť takový výlet by vás mohl vyjít na víc než celá kuchyně. Na výstavu kuchyní si můžete zajít i u nás doma. Řada kuchyňských studií pořádá výstavy vlastních výrobků, kde se o módních trendech dozvíte ledacos zajímavého. Z větších výstav byste si neměli nechat aktuálně ujít třeba výstavu nábytku, interiérů a životního stylu Bydlení, která o víkendu v Plzni a Olomouci. Odborně zaměřené výstavy občas také stojí za návštěvu – třeba Stavotech - Moderní dům bude 6. až 8. 11. v Olomouci. Prostě pořád je co se učit!

Text: Markéta Veselá

Zdroj: www.kitchenandbathasia.com, www.biztradeshows.com

Foto: www.nadop.cz, www.kitchenandbathasia.com; www.profimedia.cz