Obyčejný půllitr si můžete nechat ozdobit podle svého vkusu. Klikněte pro větší obrázek! Na pivo je půllitr!

Pivo patří do půllitru! Zdá se vám, že na měn nelze nic zajímavého vymyslet? Ale ano! Třeba na něj můžete nechat natisknout oblíbený obrázek. Fantazii se meze nekladou! Na internetové stránce http://pullitr.mcprint.cz/ si můžete sami navrhnout sklenici, z níž budete pít váš oblíbený nápoj. Ať už si vyberete skleněnou či keramickou variantu. Jestli patříte mezi jasné vyznavače jednoho druhu piva, stačí si jeho stránky vyhledat na internetu. V současné době je už běžné, že si můžete objednat unikátní půllitry s nálepkou daného pivovaru přímo od výrobce. Nebojte se, že se cestou poškodí, balí je jako křehkou zásilku.

Stylově v pintě

Pokud patříte mezi fandy středověku, vyměňte půllitr za pintu! Má objem 600 ml a když si do ní nalijete pivo, budete si připadat jako opravdoví králové. Kdo chce být originální, může si na pivo pořídit originální pintu či keramický korbel. Klikněte pro větší obrázek! Pinty jsou vyráběny z anglického cínu a můžete si vybrat z různých vzhledů.

Víno chce eleganci

Skleničky na víno nemusí být nutně křehké na pohled. Už minule zmiňovaná série Nadia zahrnuje i sklenky na víno s masivní nožkou a netradičním vzhledem. Na první pohled by mohly vypadat jako obyčejné skleničky na džus, ale nenechte se mýlit. V nabídce jsou v různých barvách - čirá, tyrkysová, zelená či žlutá.

Každé víno, jiná sklenice

Červené víno se nalévá do širších sklenic, připomínajících svým tvarem kulatý soudek. Objemem jsou přibližně dvakrát tak větší než sklenice na víno bílé. Ty jsou hubené o přibližném objemu 250 ml. Pokud chcete opravdu vyniknout a máte rádi nasládlé portské, doporučujeme mít i speciální skleničky na tento druh vína. Objemem jsou ještě poloviční jak sklínky na bílé, číše je zcela rovná a zaoblená jen na místě, kde se stýká s nožkou. Víno nebo jeho španělskou variantu sangrii je možné nalévat karafou. Především druhá, sladká možnost se v karafě aspoň promíchá s ovocem a jeho šťávou, a dostane tak zcela novou příchuť.

Šampaňské potřebuje zvláštní skleničky. Klikněte pro větší obrázek! Nezapomeňte na šampaňské!

Pokud chcete sáhnout po něčem originálním, opět se zaměřte na firmu LSA. Jejich řada Jazz zahrnuje i výrobky určené na šampaňské. Vysoké skleničky netradičního tvaru vypadají neotřele a černě nakreslené motivy jsou jak z profesionálního baru. Řada Freya zase oplývá červenými proužky, které mohou zvednout už tak dobrou náladu. Jestli dáte ale raději přednost klasice, průhledným čirým šampuskám, je zde řada Iona. Jsou vysoké dostačujících 24 centimetrů a nikoho svým vzhledem rozhodně neurazí. Jako u zbylých jmenovaných se jedná o ruční výrobu.

Text: Pavlína Nouzová

Foto: www.market.medievum.cz; www.vltava2000.cz; www.krasnydomov.cz; www.profimedia.cz