Chyba se nevyplácí

Než se vydáte do kuchyňského studia, zkuste si sami načrtnout plánek budoucí kuchyně. Vyplatí se využít některý z plánovacích programů, jsou k dispozici ke stažení na internetu. Obzvlášť pro malý prostor platí, že vše musí do detailu sedět a jednotlivé pracovní zóny na sebe navazovat. Uděláte-li chybu v prostorovém uspořádání, jen těžko ji budete později odstraňovat. Plánujte kuchyň podle pěti zón…

Jak naplánovat kuchyň:  

Potraviny jsou uskladněny v drátěných výsuvech, které umožňují udržet pořádek. Klikněte pro větší obrázek!1. zóna – zásoby

Každý kuchař potřebuje k práci základní potraviny (pečivo, čaj, kávu, cukr, mouku, těstoviny, konzervy, ochucovadla, pamlsky, chlazené potraviny atd). Zásobovací zóna by tudíž měla být na kraji kuchyně, aby postup přípravných prací plynule navazoval. Vedle zásobní zóny by měla být dostatečně velká odkládací plocha. Při plánování promyslete, jak objemná má být potravinová skříň. Předem si také vyberte vnitřní zařízení skříně – vyplatí se investovat do vysouvacích drátěných košů nebo šuplíků. Jedná se sice o dražší variantu, ale vynaložené prostředky se vám bohatě vrátí. Potraviny uložené v pojezdech jsou mnohem přehlednější a také pořádek se udržuje snáze.

2. zóna – ukládání

Při práci v kuchyni a stolování potřebujete celou škálu nádobí, hrnců, misek, talířů, skleniček, hrnků, ale také příborů a různého drobného kuchyňského náčiní. Zóna ukládání by měla být umístěna mezi zónou zásob a mycí zónou. Proč v blízkosti dřezu a myčky nádobí je jasné – při vyndávání umytého nádobí je optimální, když je úložný prostor v dosahu. Kuchyňské nádobí se ukládá do spodních a horních skříněk. Moderní trend v kuchyních velí maximum nádobí , včetně talířů ukládat do objemných, dole položených zásuvek. Tato varianta je šetrnější k vašim zádům. 

Systém  pojezdů umožní využít každý centimetr místa, i v jinak nepřístupných koutech. Klikněte pro větší obrázek!     Mycí centrum, za roletkou se skrývají kuchyňské roboty a drobné elektrospotřebiče. Klikněte pro větší obrázek!

3. zóna – mytí

Patří sem dřez a myčka nádobí. Prostor ve skříňce pod dřezem je optimální využít na soustavu odpadkových nádob pro tříděný odpad. Dále se vyplatí nechat si mezi dřez a odpadkový koš nainstalovat ještě zásuvku na různé drobné pomocníky – houbičky, utěrky, odpadkové pytle atd. Skříňka by měla ještě snadno pojmout čistící a úklidové prostředky, tablety do myčky a podobně.  

Mycí centrum, za roletkou se skrývají kuchyňské roboty a drobné elektrospotřebiče. Klikněte pro větší obrázek!4. zóna – pracovní plocha

Potraviny máme připravené a opláchnuté, nastává čas zpracování. Pracovní plocha, která se nachází mezi dřezem a sporákem, by měla mít šířku minimálně 90 cm. Promyslete důkladné osvětlení tohoto prostoru. Do skříněk u pracovní plochy ukládáme věci nejčastěji používané při vaření (prkénka, drobné elektrospotřebiče, pracovní příbory a náčiní, ocet, olej atd.).

5. zóna – vaření a pečení

Patří sem varná deska (plynová či elektrická), mikrovlnná trouba, trouba či sporák a odsavač par. Poblíž varné zóny ukládáme různé plechy, rošty, pekáče, hrnce, chňapky, pečící papír, dózy s přísadami na pečení atd.

Text a foto: Zuzana Hošková
Zdroj: www.dynamicspace.com ; www.profimedia.cz