Kuchyň ve stylu ferrari nemusí být nutně červená. Jenom bude tak trochu připomínat auto zevnitř. Klikněte pro větší snímek!Nemusí být nutně drahá!

Samozřejmě, že nemusíte mít nutně to nejdražší a nejčervenější. I když, komu by se nelíbila luxusní červenočerná kuchyně s jednoduchými, hladkými povrchy? Italští designéři jsou velmi kreativní a přizpůsobiví požadavkům moderní doby. Ve světě jsou jejich návrhy kuchyní oblíbené pro jejich funkčnost elegantně skloubenou s estetickou stránkou věci, ač ji někteří zapřisáhlí odpůrci nového minimalistického stylu za estetickou vůbec nepovažují.

Tradice, kvalita a komfort

Funkčnost, jednoduchost, lakované povrchy. Přesně tak, aby vynikl i ten nejmenší technický detail. A podívejte, kolik je zde užitečného úložného prostoru. Klikněte pro větší snímek!Další velkou výhodou italských designérů je, že umí spojit nové se starým. A tak současný design italské kuchyně v sobě na jedné straně spojuje klasiku, kterou je velký bytelný jídelní stůl, kde má rodina dostatek prostoru a komfortu ke stolování, a na straně druhé se zde rozhodně nešetří na světle, prostoru a kvalitě použitého materiálu. Tím se trochu blíží skandinávskému pojetí kuchyní. Stejně jako jinde v Evropě se dostávají do popředí jednoduché linie a tvary, zanechávající za sebou bohatě zdobené kuchyně s přemírou dekorace.

Nikde nic nepřebývá

To, co před sebou vidíte, není typicky kuchyňská kuchyně, jak jsme na ni byli donedávna zvyklí. Všimněte si však, že všechny zařizovací předměty jsou v harmonii, nikde nic nepřebývá, ani nechybí. Klikněte pro větší snímek!Stejně jako v luxusních vozech všechno pěkně sedí, kuchyně inspirovaná těmito vozy mnohdy působí až perfekcionistickým dojmem. Nikde nic nepřebývá, nikde nic nechybí, tak aby vynikly všechny užitečné detaily. Tato kuchyně vlastně není typická – některé její části by klidně mohly být i v jiných místnostech. Třeba červené luxusní sedačky. Pokud jde o použité materiály, jak jsme zmínili výše, rozhodně se na nich nešetří. Oblíbené je dřevo, kombinace oceli a skla, ale i kůže a plast. Snoubí se zde tradice s moderní dobou, aby se dosáhlo žádoucího efektu. A tím je vzdušná, nenucená a velmi komfortní kuchyně vysoké kvality.

Nezapomeňme na spotřebiče

Součástí vybavení kuchyní jsou také spotřebiče špičkové kvality, které jsou vestavěné. Možná vám tyto spotřebiče, pěkně zakomponované do kuchyňské linky, tak trochu připomínají přístrojovou desku luxusního automobilu. Není to náhoda!

Text: Markéta Veselá
Foto: www.ferrarikitchens.com.au, www.italiandesign.ie, www.profimedia.cz