„Trpasličí“ trápení

Malí lidé mohou mít v kuchyni problémy. Většina výrobků totiž má onu standardní velikost. Klikněte pro větší obrázek!Člověk je rád, že když při jídle sedí u stolu, dosáhne nohama na zem, kvůli nádobí a ostatních předmětům uloženým v horních skříňkách, aby se pokaždé vydrápal na židli a dával při tom pozor, aby nespadl (protože se vám do spodních skříněk obvykle všechno nevejde). Také veškerá pracovní činnost kolem dřezu je namáhavá, protože tam člověk jen stěží dosáhne. Pokud se při zařizování kuchyně nezohlednilo to, že tam bude pracovat a žít člověk menšího vzrůstu, a rekonstrukci si nemůžeme dovolit, pak je tu několik jednoduchých tipů, jak toto trpasličí trápení přinejmenším zmírnit. Tipem číslo jedna jsou domácí schůdky!

Schůdky se hodí

Trpasličí trápení lze vyřešit poměrně snadno, rychle a efektivně, a to pomocí přídavných schůdků. Klikněte pro větší obrázek!Mít doma takové schůdky není žádná ostuda, ale spíše vítaný praktický pomocník. Můžete je použít nejen k tomu, abyste dosáhli na nádobí v horních policích, ale také v tom případě, že hledáte něco zajímavého ve vaší knihovně. Kromě toho je můžete použít také na zahradě, když třeba očesáváte stromy. Stejně tak tohoto pomocníka oceníte, pokud si občas myjete ručně auto.

Myslete i na děti

Děti mají oproti dospělým jednu zásadní výhodu, a to, že mají reálnou šanci, že vyrostou. Při výběru kuchyně ale myslete na to, že to chvíli bude trvat. Není tedy od věci pořídit speciální dětský nábytek, jehož výběr je poměrně široký. Takže tip číslo dvě, prozkoumejte nabídku dětského nábytku!

A co do třetice?

Takové domácí schůdky, to je velmi praktická věcička. A to nejen v tom případě, že se dobýváte na nádobí v horních policích, nebo když si děláte pořádek ve vaší knihovně. Klikněte pro větší obrázek!Možná budete mít pocit, že vám říkáme nějakou samozřejmost, ale zorganizujte si váš kuchyňský interiér tak, abyste si co nejvíce usnadnili život. To znamená mít po ruce předměty, které nejčastěji používáte, a tomu také podle možností přizpůsobit odpovídající zařízení. A využívejte zlepšováky. A to nejen trpasličí, ale i kombinované.

Kuchyň pro malé i velké

Když spolu žijete jako trpaslík s obrem, možná oceníte dvouúrovňovou odklápěcí pracovní desku. Podle toho, kolik máte v kuchyni místa, můžete její horní část (když ji obr právě nepotřebuje) buď směrem nahoru, nebo do strany. Věc je to velmi praktická. Jediný háček tkví, že si ji pravděpodobně budete muset nechat udělat na zakázku.

Text: Markéta Veselá

Foto: www.superiorsaunas.com; www.lh4.ggpht.com; www.phili-photo.com; www.profimedia.cz