Z této starožitné sady stříbrných příborů přímo dýchá nostalgie dávno zašlých časů. Klikněte pro větší obrázek!Z historie příborů...

Jídelní příbor, jak ho známe dnes, se začal objevovat v evropských kuchyních a jídelnách až v 17. století. První používanou součástí příboru byla lžíce. Již od starověku si ji lidé vyráběli ze dřeva. Teprve později se k výrobě začaly používat různé kovy. Jídelní lžíci následoval nůž a zakrátko i vidlička.

Prostíráme příbory na slavnostní tabuli

Zatímco v běžném životě pro příbor jen tak „hrábneme“ do šuplíku, slavnostní příležitosti vyžadují správně prostřený stůl. Jak na to? Příbory prostíráme přímo k talíři, pořadí určují plánované chody. V praxi to znamená, že nejblíže talíři pokládáme ten příbor, který hodláme použít nejpozději. Na každé straně talíře by neměly ležet více než tři kusy. Pokud je hostina o více chodech, další příbory prostřeme až během stolování.

  • Vidličku – dáváme nalevo od talíře, hroty nahoru.
  • Nůž – pokládáme vpravo od talíře, ostří směřuje k talíři.
  • Lžíce – leží vpravo, vedle nože, dnem dolů.
  • Dezertní lžičky, nože, kávové lžičky – můžeme umístit na dezertní talířek, nebo podšálek.
  • Překládací příbor – jedná se o větší, speciálně tvarované příbory, naběračky, nebo kleště. Slouží k překládání pokrmu na talíř, nebo k míchání jídla. V nouzi lze použít dvě vidličky, nebo lžíce.

Stříbrné příbory v kazetách se dědí z generace na generaci. Pravidelná péče se vyplatí, jejich cena se pohybuje v desítkách tisíc korun. Klikněte pro větší obrázek!Rodinné stříbro

Stříbrné, postříbřené, nebo dokonce pozlacené příbory – to jsou skvosty, které se dědí. Sada exkluzivních příborů je skvělým tipem na svatební dar či vánoční dar. Péče o tyto příbory je poněkud náročnější. Rozhodně nelze doporučit mytí v myčce. Hned po ručním umytí příbory osušte, vyleštěte a uložte do speciální kazety.

Příbory pro běžné užití

Moderní příbory jsou vyrobeny z kvalitní nerez oceli. Ty pro běžné užití mohou být opatřeny rukojetí z barevného plastu. Při koupi nerezového příboru se pravděpodobně setkáte s číselným označením. Nejčastěji se jedná o číslo 18/10 a značí poměr chromu a niklu v procentech. Ceny příborových sad se pohybují od několika set korun, až po designové kousky za několik desítek tisíc.

Příbor Eva Solo z nerezavějící oceli, kvalitní design i materiál. Klikněte pro větší obrázek!Aby dlouho vydržel

Nechcete-li kupovat každý rok novou sadu, musíte se o příbory starat. Příbory s dřevěnou rukojetí, stříbrné a pozlacené se myjí a suší ideálně hned po užití, a to ručně. Nerezovou ocel, popřípadě nerez s plastem, do myčky dávat můžete. Chcete-li zabránit vzniku skvrn, nenechávejte příbor oschnout, ale ihned po umytí ho vytřete do sucha. Na lesklé povrchy nerezových příborů nikdy nepoužívejte mycí prostředky s abrasivními částicemi a hrubé houbičky. Na čištění stříbrných a pozlacených příborů můžete použít speciální pomůcky – například čistící pastu, leštidlo, sprej, utěrky, nebo rukavice. ( www.thomasspoon.cz )

Text: Zuzana Hošková

Foto: www.aukce.stastnezeny.cz, www.antikmasek.cz, www.aukro.cz,www.joy.cz, www.krasnydomov.cz, www.profimedia.cz