Fólie pružná a poslušná

Potravinová fólie je dnes běžnou výbavou každé domácnosti. Balíme do ní sendviče nebo jí přikrýváme talíře v ledničce. Manipulace s ní však někdy bývá menším dobrodružstvím. Dříve než se nám podaří utrhnout správně velký kousek, zamotá se nám do sebe a další eskamotérství vyžaduje připevnění na určenou nádobu. Hledejte tedy takové fólie, které mají na krabičce dostatečně ostrou hranu, nejlépe opatřenou malou pilkou. Některé mají také jednoduchou vychytávku – dá se na nich lehce nahmatat konec a odvíjení se tak usnadní.

 

Pokrývky misek a melounů

Tam, kde se nehodí potravinářská fólie, můžete použít speciální fóliové kryty. Slouží na zakrývání misek, hrnců nebo třeba i překrojených melounů. Vypadají trochu jako čepice do sprchy, ale jsou z pevnějšího materiálu a vyrábějí se v různých velikostech. Také jejich gumička je pevnější. Mohou se použít i několikrát bez toho, aby nasály nepříjemné pachy. Na rozdíl od již zmíněných sáčků na mléko jim opakované užívání nevadí.

 

 

Pytlíky se zipem

Uzavíratelné sáčky se hodí především na letní cestování, i když v nich můžete uchovávat i potraviny v ledničce nebo cokoli jiného, od kosmetiky po hračky. Sáčky, které jsou vybaveny skutečným „jezdcem“, nikoli jen stiskacími drážkami, udrží potraviny na cestách ve skvělé kondici. A po snězení svačiny se do nich dají klidně uložit i mokré plavky.

 

Ať se alobal neprotrhne

Hliníkové fólie vypadají všechny stejně. Ale nejsou! Ty od firmy Toppits jsou zesílené a jejich povrch má strukturu včelích pláství, což jídlo lépe chrání před vysušením a ztrátou chuti. Kromě toho tento povrch zvyšuje pevnost fólie. Je ideální na balení řízků na školní výlety i na zabalení masa pro rožnění a grilování.
 Autor: Jana Vlková | Fotografie: Topitts, www.isifa.com