S ohněm to zkoušet nemusíte, i tak bude vaření na teppanu tím správným dobrodružstvím. Klikněte pro větší obrázek!Vskutku horká novinka

Teppan v překladu znamená „smažit na železné ploše“. Původně byl totiž teppan železný stůl, pod nímž plál oheň. Horká železná deska vyžadovala opravdové kuchařské umění: rychlost, zručnost, schopnost zkombinovat. Zkrátka opravdový zážitek pro oči i žaludek. Ač se zdá, že teppan patří k Japonsku odjakživa, opak je pravdou. Teppan se zrodil teprve v roce 1945, kdy jej zavedl řetězec steakových restaurací Mizino. Tato nová metoda vaření se rychle rozšířila a stala se oblíbenou hlavně v USA, první restaurace tu byla otevřena již v polovině 60. let.

Originální kousek do domácnosti

Teppan můžete koupit jako vestavný ... Klikněte pro větší obrázek!Dnes již železo nahradily ušlechtilejší materiály, jako je nerez či litina. Taktéž již teppan nutně nemusí dosahovat velkých rozměrů, a tak si ho můžete pořídit domů. Kdo si totiž myslí, že je teppan možné nahradit grilem, je vedle. Stejně jako u grilu se i zde potraviny přikládají přímo na horkou plochu a postupně se obracejí, ale u teppanu není teplota všude stejná. Největší je ve středu a směrem do stran postupně slábne. Teplotu je možno přímo regulovat podle charakteru potravin, které právě upravujeme.

Co tu uvaříte?

...nebo samostatně stojící spotřebič. Klikněte pro větší obrázek!Doslova všechno! Na teppanu se nejčastěji připravují různé druhy mas, dále pak krevety, mušle, humři, různorodá zelenina. To vše samozřejmě se sójovou omáčkou, případně s dalšími druhy omáček. Jako příloha se v Japonsku servíruje rýže, na Západě též různé úpravy brambor. Výhodou tohoto způsobu vaření je, že ke smažení a restování se nepoužívá žádný tuk. Přesto se maso nepřipálí a navíc si zachová šťavnatost – prudkým opečením ve středu teppanu se póry v mase zatáhnou a uzavřou v sobě šťávu, postupným dopékáním na okraji se plátek „dodělá“.

Jaký teppan koupit?

Teppan se prodává buď jako samostatně stojící spotřebič (například typ CT 400 MP od společnosti Miele) nebo jako menší stolní spotřebič (např. FG 2200/S od firmy Nejlevnější variantou je stolní teppan, který pořídíte již od 1000 Kč. Klikněte pro větší obrázek!Rommelsbacher nebo KG 2382 od Severinu). Je praktické, když má přístroj otočnou plochu a vy ji tak můžete využít úplně celou. Aby vám šťáva z pokrmů nevytekla na stůl, měl by být teppan opatřen žlábkem podél celé varné plochy. Některé typy ale tento žlábek nemají a k zachycování tekutin jim slouží mírné prohnutí varné plochy směrem dolů. Tím teppan pojme veškeré uvolňující se tekutiny.

Text: Dana Truksová

Foto: www.sakuratucson.com; www.callde.co.uk; www.levne-spotrebice.cz; www.profimedia.cz