Nepotřebujete mít doma jediný svícen k tomu, abyste vykouzlili takhle krásnou slavnostní tabuli. Stačí vám jen pár svíček a trocha fantazie. Klikněte pro větší snímek!   Zkrášlete si kuchyni

Ať už je vaše kuchyně jakákoli, pořídit si tento druh dekorace není žádný problém. Jinými slovy, ve specializovaných i nespecializovaných obchodech, v květinářstvích, obchodech s bytovými doplňky a dokonce i v hypermarketech se to svíčkami jen hemží, a to ve všech cenových kategoriích. Tak proč toho nevyužít. Dekorace na našem prvním obrázku se bude zvláště pěkně vyjímat v kuchyni ve studeném barevném odstínu.

Nedržte se jen svíček

Při dekorování kuchyně a jídelny se nemusíte omezit pouze na klasické dekorativní předměty, ale můžete i připevnit na stěnu pomocníka, který vám světlo teplých plamenů pěkně přidrží, zejména v případě, že máte pocit, že je vaše kuchyně příliš bledá a mdlá. Všechno pěkně nakoupit, připravit, připravit, a pak už jen stačí jedno kouzelné škrtnutí zapalovačem, a hned je všechno jinak. Máte smysl pro humor? Tak pobavte nebo postrašte své návštěvy. Třeba svícnem s panem kostlivcem.

Rychle a přitom krásně

Máte rádi vtípky? Tak to se vám určitě líbí náš neotřelý svícen. Klikněte pro větší snímek! Určitě se vám někdy stalo, že jste potřebovali vytvořit slavnostní tabuli během chvilky. I když si totiž člověk na podobnou příležitost rezervuje čas, stane se, že se vaření protáhne a na složité prostírání už tolik času nezbývá. A proto není na škodu mít po ruce několik šikovných pomocníků. Alespoň kvarteto: ubrousky, svíčky, sklenice a řezané květiny. Na našem obrázku vidíte zelené menu, které klidně může být i svatební, ale když použijete hnědé a žluté ubrousky a svíčky, pár listů, kaštanů nebo žaludů, rázem máte stylově prostřeno pro podzimní čas. Vzhledem k tomu, že se už v neděli začíná advent, určitě nebude na vašem stole chybět věnec se čtyřmi svíčkami. Pro tento čas se zase hodí červená, fialová či modrá barva v kombinaci se stříbrnými či zlatými ozdobami.

Text: Markéta Veselá

Foto: www.flickr.com; www.profimedia.cz