Ušetříte na energii
Titanové nádobí má nepřilnavý a kovuvzdorný povrch (což je zásadní rozdíl proti teflonu), na kterém můžeme vařit s minimem tuku nebo bez něj, je tedy vhodné ke zdravému stylu vaření. Je vysoce odolné, zesílené stěny výborně a rychle akumulují teplo. Během několika minut dokáží do sebe pojmout teplotu až 330 °C a co víc, teplotu si dokáží po dlouhou dobu uchovat! V konečném důsledku tak po rozehřátí titanu můžete plotýnku ztlumit na minimum, nebo ji úplně vypnout a pokrmy dovařit bez energie.

Nejčastějším kupovaným kusem v českých podmínkách je klasická pánev o rozměrech 24 až 26 cm.  Klikněte pro větší obrázek!V čem spočívá kouzlo?
Titanové nádobí je vyrobeno z 9 až 10 mm silného hliníku nebo ze slitiny kovů a potaženo antiadhezní vrstvou. Následně se plazmovou metodou nanáší keramická mezivrstva s přísadou titanu, jež zajišťuje abnormální odolnost proti mechanickému opotřebení a optimální přilnavost antiadhezivního systému k podkladu. Samotné vytváření tvaru titanového hrnce je poměrně složité. Nejedná se o žádný výlisek jako u běžných pánví. Nejčastěji se využívá metoda odlévání gravitačního ručního lití do kokilové licí formy ze speciální slitiny.

Držadla jen tak nespálíte
Držadla a uši mohou jsou vyrobená buď z kvalitního nerezového materiálu, nebo žáruvzdorného plastu, případně kombinací obojího. Použití nerezového materiálu má hned několik příčin. Je to z důvodu bezpečnosti, protože nerez je špatný vodič tepla a tak zadržuje teplo z nádoby a nepustí ho do ucha hrnce a tudíž nepálí. Dalším důvodem použití nerezového materiálu je luxusní vzhled nádobí. Speciální plasty, které jsou na držadlech i na úchytech poklic, jsou odolné teplotám do 260°C, takže s titanovým nádobím můžete bez obav péct v troubě, aniž byste museli cokoliv demontovat.

Titanové nádobí je běžně dostupné v mnoho různých rozměrech a tvarech. Využitelnost titanového nádobí je tak vskutku široká. Klikněte pro větší obrázek!Hodí se skleněné poklice?
Dalším velmi zajímavým prvkem jsou skleněné poklice. Tyto poklice jsou tvrzené, žáruvzdorné do teploty až 350 °C a oboustranně leštěné, což má za přínos, že se poklice nezanášejí a tak se dobře a lehce udržují. Velmi důležitý je i tvar poklice. Lem na spodní části poklice umožňuje, aby zkapalněná pára zůstávala v nádobě a nestékala po ní a nešpinila nádobu i sporák. K nádobí lze přikoupit i tzv. turbopoklice s teploměrem či nástavec z plastu. Dole si tedy připravíte například maso, nahoře (jako v parním hrnci) například brambory a zeleninu.

Vážně nelze zničit?
Při vaření také nemusíme dávat pozor na to, čím obracíme řízek nebo mícháme připravované jídlo, protože titanový povrch snese i použití nerezové vidličky či obracečky. Titanové nádobí se rovněž vyznačuje vysokou odolností proti nárazu, nepoškodí se pádem na podlahu, dno ani stěny se nedeformují při prudkém ochlazení nebo zahřátí. Technologie odlitku zaručuje to, že dno titanového nádobí se nikdy neprohne ani nijak nezdeformuje. I díky rovnému dnu rovněž ušetříte dnes tak drahocennou energii, ale oceníte i rovnoměrnost vaření a smažení.

A po vaření...
Díky vysoké odolnosti není třeba dbát zvýšené opatrnosti při umývání titanového nádobí. Nepřilnavý povrch dovolí jen minimální znečištění, většinou je třeba jen pánve odmastit, velmi často stačí k umytí obyčejná kuchyňská papírová utěrka. Titanové nádobí je možné umývat v myčce na nádobí, v takovém případě výrobci doporučují nastavit šetrný program do 55 °C a používat citlivé mycí prostředky.

Jedním ze speciálních kousků titanového nádobí jsou i pánve na palačinky a omelety. Klikněte pro větší obrázek!Hlavní výhody
Závěrem si shrňme hlavní klady titanového nádobí:

-Můžete vařit, dusit, smažit, zapékat,
 péct, na sporáku i v troubě.
 
-Můžete péct maso nebo buchty přímo na 
 sporáku, což může rozšířit váš jídelníček
 o další možnosti a ještě přitom ušetřit 
 energii. 
-Úspora energie až 60 %. 
-Můžete používat kovové náčiní. 
-Dlouhá životnost. 
-Jednoduchá údržba. 
-I po mnoha létech si povrch nádob stále
 zachovává vynikající antiadhezivní účinky. 
-Umožňuje značně zkrátit doby přípravy pokrmů. 
-Můžete podstatně omezit přísun tuků, aniž by se změnila požadovaná kvalita a chuť 
 připravovaného jídla.
 
-Kvalitní a zdravá příprava pokrmů dle nejmodernějších trendů. Je samozřejmostí 
 omezení tuků, vody, soli a některých druhů koření. 
-Výrobci na takovéto nádobí nabízí nadstandardní záruku, jež nezřídka bývá až 10 let. 
 Životnost tohoto nádobí se přitom odhaduje na několik desítek let.


Nevýhody
Cena! Ta se za jeden kus nádobí pohybuje od 2 do 10 tisíc korun, což rozhodně není málo. Na druhou stranu titanové výrobky ušetří energii a mají dlouhou životnost. Rozumné je proto například pořízení jediného kusu nádobí (třeba hlubšího hrnce s pokličkou), který vás přijde na cca 5 tisíc korun, ale odmění se víceúčelovým využitím.

Text: Dana Truksová
Foto: www.titanovepanve.com , profimedia.cz