Výška tak akorát

Krájení, míchání, hnětení... To vše probíhá na pracovní ploše. Pokud ji máte příliš nízko nebo naopak moc vysoko, zatěžujete svou páteř. Lékaři doporučují mít záda ohnutá do úhlu maximálně 20 stupňů. To znamená mít linku vysokou přibližně 80 centimetrů – to je ale samozřejmě míra pro středně vysoké ženy. Co se týče závěsných skříněk, měly by být asi 75 centimetrů nad plochou linky. Díky tomu máte i více místa na různé kuchyňské náčiní, které si na volnou plochu můžete zavěsit.

 

Mít všechno po ruce – to se v kuchyni vyplatí. Třeba úložný prostor na koření a ochucovadla vedle sporáku je vážně praktický. Klikněte pro větší obrázek! ...aby oči nebolely

Kuchyň by měla být také dobře osvětlená, pracovní místo by mělo být poblíž okna a nad ním by mělo být umístěno dlouhé světlo. Varné centrum a mycí linku je zase dobré mít po stranách pracovní plochy, usnadníte si tím různé přebíhání od plotny k prkýnku a zpátky. Rozměrné kuchyně sice mohou vypadat hezky, ale pozor na praktičnost. Čím větší prostor, tím více místa, které se může zašpinit.A kdo se bude ohýbat při uklízení, zase vy!

Kam co uklidit

Výsuvné šuplíky nastupují na místo klasických skříněk. Jejich hlavní trumf spočívá v tom, že když takový šuplík otevřete, dostanete se snadno i k tomu nejzastrčenějšímu nádobí. Nemusíte se tedy hrbit nad skříňkou, ve které sáhodlouze hledáte pokličku, která je nakonec stejně odložená v myčce. Poličky jsou zase nahrazovány drátěnými pohyblivými rošty. Dají se jednoduše vysouvat, navíc mohou být obklopeny moderním otočným rondelem, který přijde vhod především v rohu kuchyně. Zde byste jen těžko umístila skříň, takto stačí jen otočit oblou stěnou, která zakrývá potraviny.

Spotřebiče a jejich umístění

Spotřebiče, jako je například mikrovlnka, je nejlepší mít ve výšce očí. Máte k nim lepší přístup a můžete také mnohem snadněji kontrolovat přípravu pokrmu. Digestoř by měla viset asi 60 centimetrů nad sporákem – dost blízko na to, aby odsávala nežádoucí zápach, dost daleko na to, aby nedošlo k úrazu. Pozor ale na troubu, před ní je potřeba mít aspoň metr volného místa, aby se dala bezpečně otevírat její dvířka.

Digestoř musí být nad sporákem v dobré vzdálenosti, aby odsávala pachy, ale nedošlo k úrazu. Klikněte pro větší obrázek!   Plovoucí podlaha je nejen pěkná, ale také neklouže a nebolí z ní nohy. Klikněte pro větší obrázek!  

A nakonec podlaha…

Podlaha by v kuchyni neměla být ani příliš kluzká, ani tvrdá. Na kluzké byste mohla snadno uklouznout a nechtěně vylít polévku či omáčku, tvrdá zase namáhá kolena a klouby. Nejpoužívanější materiály jsou linoleum, plovoucí podlaha nebo keramika.

Text: Pavlína Nouzová
Foto: archiv, www.profimedia.cz