Design á la café latté

Minimalistická kuchyně italského výrobce Comprex se kromě svých čistých linií může pochlubit maximální funkčností. Všimněte si praktického kuchyňského ostrůvku s možností snadného zakrytí dřezu. Toto řešení umožňuje dočasně získat pracovní prostor navíc, anebo schovat pár kousků špinavého nádobí, když myčka zrovna odpočívá, a k vám přijde nečekaná návštěva.

Inspirováno dávnými kmeny

Jednoduchý moderní design umožňuje v interiéru použít zařizovací prvky připomínající odlišná časová období. V této variantě nadčasovosti se snoubí 21. století se vzpomínkou na keltské kmeny. Nerezové prvky korespondují s neutrálně šedou podlahou. Všimněte si krásné, a zároveň nenápadné digestoře umně sladěné s ostatním vybavením. Interiér je ozvláštněn doplňky připomínající doby dávno minulé.

Nadčasová extravagance

Srdce domova tepající v rytmu nadčasové extravagance navrhl italský designér Bassano Del Grappa. Veškeré vybavení (samozřejmě kromě elektrospotřebičů) je dílem mistrné řemeslné výroby. Středobod kuchyně – krásný ostrůvek z masivu dubového dřeva – se pyšní neotřelým tvarem motýlích křídel. Jak vidíte, když se neutrální bílá barva uplatní nápaditým způsobem, není nudná. Naopak nechává vyniknout kráse předmětů, jako jsou například závěsná svítidla připomínající dlouhé třpytivé hady.

Dokonale nadčasová

A v zemi mistrů designu ještě chvilku zůstaneme. A shodou okolností také u neutrální bílé. Bílá podlaha, bílý nábytek a v pozadí zelené rostliny. Skoro hrozí nebezpečí, že si bílé kuchyně ani nevšimnete. Ale žádný strach. Stačí se jen pořádně rozhlédnout. Zelená dekorativní stěna vás ujistí o tom, že se nepohybujete mimo čas a prostor. Tato kuchyně je doslova synonymem nadčasové elegance.


Takřka neviditelná kuchyně.

Oranžové oživení

Černá, šedá a nerez. To je nerozlučné trio, kterému nelze z pohledu nadčasovosti vůbec nic vytknout. Abyste se zde však cítili jako doma, chce na paletu přimíchat také trochu nějakého hřejivějšího odstínu, jako je například optimistická oranžová. Všimněte si ostrůvkovitého zónování. Jeden slouží jako mycí a druhý jako varné centrum. Třetí má odkládací funkci, a zároveň pomáhá oddělit kuchyni od dalších obytných prostor.

 Autor: Markéta Tomášková | Fotografie: trendir.com, snaidero.it