Tady vidíte klasickou kuchyni, pojatou v duchu francouzského venkovského stylu.Klikněte pro větší obrázek!Je libo Ameriku, nebo Francii?

Kdo by neznal příjemný country styl, který dodá kuchyni nádech venkovské usedlosti. V kuchyni zařízené v tomto duchu nejen skvěle chutná, ale člověk se zde cítí velmi pohodově. Tento styl k nám dorazil z Ameriky a má hodně společného s obdobím kolonizace. Je charakteristický svou barevností, která navozuje velmi optimistickou náladu, otevřenými policemi, stojany, na nichž visí nejrůznější kuchyňské potřeby.
Francouzský venkovský styl je svou povahou velmi teplý, přátelský, s nádechem nefalšované pohostinnosti. Používá především jemné barevné odstíny a nedrží se striktně jen přírodních materiálů. Nábytek je spíše větších rozměrů, často pěkně zdobený.

Smíšený styl dovoluje hodně, především kombinace několika různých matriálů, dřevo, zdivo, kovy i umělé povrchy. Klikněte pro větší obrázek!Módní je kombinovat

Současný styl získává stále více na oblíbenosti, a to pro své čisté a jednoduché linie. Skříňky mají nadčasový nádech a vyřezávané tvary, natož nějakou složitou dekoraci byste zde marně hledali. Větší důraz je zde totiž kladen na praktičnost než na estetickou stránku věci. Smíšený styl je rovněž jednoduchý, s oblibou kombinuje panelová dvířka, dřevěnou pracovní desku a mosazné kliky, madla a úchyty.

Umění a řemesla

Skleněné dveře a dvířka, přírodní dřevěné odstíny s matnou povrchovou úpravou – ve srovnání s předchozími styly, jak už samotný název napovídá, zde najdete mnohem více uměleckých prvků.

Moderní kuchyně – na někoho působí neosobně, jiný si je nemůže vynachválit. Klikněte pro větší obrázek!Frčí růžová

Nejnovější trendy v oblasti kuchyňské dekorace jsou dekorativní a funkcionální. Vzhledem k povaze kuchyňského interiéru je na použité materiály kladeno hned několik požadavků. Tím hlavním je snadná údržba těchto materiálů, aniž by tímto ztrácela kuchyně na kráse, stejně tak jako jejich trvanlivost. Ale nyní již k trendům samotným. Víte, že růžová je takřka po sedmdesáti letech zase in? Dokonce i růžové stěny. Přírodní materiály, především dřevo jsou také velmi trendy. Stejně jako sklo. Prosklené vestavěné skříňky a skříně jsou opět velmi moderní. Používá se především ledové nebo mléčné sklo.

Ano, růžová zaznamenává svůj comeback. Takřka po sedmdesáti letech je zase in. Klikněte pro větší obrázek!Ostrůvky se hodí všude

A co ostrůvkové kuchyně? Že se o nich mluvilo už před deseti lety? Přesto jsou pořád trendy. Jenom se poněkud zjednodušil jejich design a změnily se používané materiály. Kdo má dostatek místa, určitě ocení jejich praktičnost. Výhodou hlavně je, že takovou kuchyň můžete zařídit velmi moderně, ale ostrůvky se hodí i k venkovskému stylu, ať už francouzskému, americkému, nebo českému. Chce to jen trochu osobitosti, která nepřestane být IN nikdy!

Text: Markéta Veselá
Zdroj: www.ezinearticles.com; www.a-kitchen-decorating-idea.com
Foto: www.flickr.com; www.alpine-lodges.com; www.crown-point.com; www.profimedia.cz