Raclette nejsou fondue

Racletty jsou příbuzné fondue, a někdy se také uvádějí jako jeden z typů fondue. Pocházejí ze švýcarských Alp, kde je kdysi pastevci připravovali na ohni. Na rozdíl od fondue se racletty nikam nenamáčejí – příprava je vlastně naprosto opačná. V tomto případě si na speciální malou pánvičku, kterou má každý strávník svojí, připravíte jídlo podle své chuti. Může to být sýr, ale nemusí. Vybraný pokrm se pak vloží do speciálního grilu, kde se zároveň připravují další dobroty, od masa přes cibulky až po brambory.

Pokud chcete dělat raclette, měli byste si pořídit speciální gril. Výběr je široký, podívejte se do naší rubriky spotřebiče!. Klikněte pro větší obrázek!V čem je raclette gril jiný?

Gril na racletty má zpravidla minimálně dvě patra – ve spodní části je prostor pro zapékání jídla v malých raclette pánvičkách a na povrchu je obyčejný gril na přílohy, který lze využít i jako běžný stolní gril. Vrchní deska mívá teflonovou úpravu a je vyrobena z mramoru nebo litiny. Většina soudobých raclette grilů je elektrických, ale existují i takové typy, které lze použít bez elektřiny. Tyto grily mívají ve výbavě ohřívací plochu, díky níž je možné jídlo opékat ale i pouze udržovat v té správné teplotě.

Údržba je trochu oříšek

Pozor na údržbu! Tyto grily ani jejich části by se v žádném případě neměly dostat do myčky na nádobí! Po použití pouze stačí použité plochy přístroje utřít vlhkým hadrem. Samozřejmě je možné použít i dostupné mycí prostředky, jsou-li plochy více znečištěné. Je také velmi důležité, aby přístroj nebyl, zejména pak po zapnutí a při styku s jídlem, zaprášený. Proto jej před každým použitím raději ještě jednou otřeme.

Raclette – to není jen sýr, ale i maso, uzeniny a zelenina. Klikněte pro větší obrázek!Chystáme raclette párty

Spočítejte, kolik hostů na vaši párty dojde. Připravte si všechny potřební suroviny přímo na stůl – maso, různé omáčky a zálivky, sýry, uzeniny, vajíčka, zeleninu. V obchodech se dnes již dá běžně sehnat speciální raclette sýr, ale nevadí pokud se použije jiný, tučnější sýr a ještě lepší je, použije-li směs několika sýrů naráz. Můžeme například položit na libovolný tučný sýr plátek šunky a vše zalít vajíčkem. Zapékat se dá se sýrem a šunkou třeba i ananas. V malé raclette pánvičce si pak můžeme připravit i zákusek tak, že si připravíme malou omeletu z vajec, do které nasázíme kousky ovoce. Pokud nemáte rádi sýr, tak není problém nechat si zapéci třeba kousky uzené ryby a chřest. Stejně tak oblíbené jsou i racletty s plody moře.

Nezapomeňte na zákusek

Vašim hostům bude určitě chutnat, protože si mohou „zapéct“ to, co mají rádi. Klikněte pro větší obrázek!Jak již bylo řečeno, tradiční přílohou k raclettám jsou brambory, a to ideálně se slupkou. Připravit bychom si mohli i různé omáčky a čalamády, zvláště budeme-li pracovat i s masem. K raclettám také neodmyslitelně patří malé nakládané cibulky, které ale samozřejmě nejsou nutností a dají se nahradit třeba naloženou okurkou. Často se přikládá také na kostičky nakrájená naložená červená řepa. I již zmiňované uzené ryby a chřest se hodí. Dobrou přílohou může být také uzená šunka nebo mortadela. Fajnšmekři stejně jako u fondue přilévají do směsi v pánvičce trošku třešňovice pro zjemnění chuti. K raclettám se hodí suché bílé víno.

Text: Zuzana Veselá

Foto: www.kitchecontraptions.cz; http://profile.myspace.com; www.raclette.us; www.profimedia.cz