Výhody nákupu dárků do kuchyně

Nakoupit svým blízkým dárky do kuchyně se jednoznačně vyplatí. Výhodou je, že si sami můžeme zvolit cenovou relaci dárku (od zábavné minutky až po menší spotřebiče).

Dalším plusem je, že dárkem do kuchyně potěšíme nejen ženy, ale i muže, kterým je většinou problém cokoliv vybrat.

Pokud darujeme přátelům například topinkovač, využije ho vlastně celá rodina. Při výběru vhodného typu a designu spotřebiče nám může pomoci celkové ladění kuchyně obdarovaného – pokud má doma všechny spotřebiče od jednoho výrobce, určitě ocení pokud mu pomůžeme doplnit řadu.

Náš tip! Pokud si opravdu nevíme rady, můžeme vybrat některou z dárkových poukázek na nákup kuchyňského vybavení.

Dárky do 300 Kč

Chcete-li koupit jen maličkou pozornost, i v tomto směru lze vybrat ze široké palety kuchyňských pomocníků. Hodí se již zmiňované minutky, nebo třeba barevné značkovače na skleničky – pokud jsou přátelé společenští, budou příjemně překvapeni. Každý host si může svou skleničku barevně označit a už nedojde k žádnému faux pas.

Neurazíte ani pěkným prostíráním. Originální jsou různí pomocníci na krájení ovoce a zeleniny – lis na česnek nebo citrusy, odstraňovač stopek od jahod, loupač na mandarinky, plátkovač ananasu, kráječ jablek.

Velkým hitem jsou také termohrnky, které obdarovaný ocení jak v zimě, tak v létě. K dostání jsou různé motivy.

Termohrnky
Termohrnky lze vybrat z libovolných materiálů.

Pro muže

Pro muže je vždy problematické něco vybrat. Ocení například pomůcky ke konzumaci vína (držák na víno, vývrtka, teploměr na víno). Pěkným dárkem je také sada grilovacího nářadí v praktickém kufříku. Muži, kteří rádi míchají koktejly, zase ocení barmanské sety.

Grilovaní pomůcky
 Nejen muži ocení vybavení pro grilování.

Pro ženy

Ženám udělá radost každý dárek do kuchyně - zvláště bude-li mít nápad a bude hezky zabalený. Ženám můžeme darovat například moderní praktický keramický nůž nebo jinou hezkou sadu nožů.

Velkou radost může udělat například sada na fondue – lze v ní připravovat kousky masa nebo klasický sýr na bagetu, a dokonce též rozehřát čokoládu a v ní namáčet ovoce.

Existují také různé dárkové sety pro usnadnění práce s ovocem – obsahují všechny nutné díly a jsou pěkně zabalené. Pokud si nejste jistí, zda by tyto dárky uvítala, zkuste něco konzervativnějšího, například hezkou sadu skleniček na víno nebo sadu zásobníků na olej, ocet a mlýnky na sůl a pepř.

Náš tip! Multifunkční váleček na těsto, se kterým hospodyňka snadno zvládne vyválet každé těsto stejně silné.

Text: Zuzana Veselá
Foto: nakupka.cz; coolmaterial.com; uncrate.com; kitchencritic.co.uk, www.isifa.comAutor: Zuzana Veselá | Fotografie: nakupka.cz; coolmaterial.com; uncrate.com; kitchencritic.co.uk, www.isifa.com