Revoluční teflon

Na trhu jsou hrnce a pánve v rozličných provedeních a s nejrůznějšími povrchovými úpravami, stačí vybrat ty nejlepší. Poradíme vám, jak na to, ať už je pro vás rozhodující kvalita, vzhled nebo spíše cena. Mnoha hospodyňkám se ulevilo s příchodem teflonového nádobí. Už žádná jídla nasátá přepáleným tukem a s úmorným drhnutím je také konec! Díky povrchu, na který se hned tak něco nepřilepí, není potřeba tuk a ušetříte si i odstraňování připálených zbytků. Snad v každé kuchyni se najde alespoň jedna pánev s nepřilnavým povrchem. Ale pozor – ne vždy jde o teflon. Při výběru pamatujte na to, že Teflon je jen jeden, píše se s velkým T a je registrován pod obchodní značkou Teflon®.

Ne každý nepřilnavý povrch je teflon! Klikněte pro větší obrázek!   Nerez je stylový i odolný, jen s drátěnkou si nerozumí. Klikněte pro větší obrázek!

Elegantní nerez

Také nerezové hrnce jsou v současné době ve velké oblibě. Není divu – nejen, že tento materiál vypadá skvěle a sluší každé kuchyni, ale navíc je velmi odolný. Udrží jídlo dlouho teplé, nenasává pachy, jen písek a drátěnka mu nesvědčí. Při nákupu nerezového nádobí doporučují odborníci důkladně zkontrolovat především to, zda je dno hrnců dokonale rovné. U nekvalitních výrobků se dno může po určité době žárem zkroutit. A ještě jedno varování – ne vše, co je tak prezentováno, je skutečně z nerezu!

Titanové nádobí vydrží mnoho, výhodou je i možnost použití na indukčních deskách. Klikněte pro větší obrázek!

 

Moderní titan

Pokud si potrpíte především na kvalitu, oceníte hrnce z titanu. Bez problémů snesou vše, i když s nimi nebudete zacházet zrovna v rukavičkách. Kromě vynikající odolnosti je výhodou také nepřilnavost materiálu a jednoduchá údržba. Kvalitní titanové nádobí seženete v kamenných i internetových obchodech, pozor ale na podomní prodejce, kteří za titan vydávají také povrchově upravené hrnce z hliníku.

 

Co se nevyplatí?

Před pár lety tolik oblíbené pekáče a zapékací misky z varného skla už se dnes příliš velké popularitě netěší. Vypadají sice velmi efektně, ale jen když jsou nové. Je velmi těžké zabránit tomu, aby se sklo časem nezabarvilo a dokonalé vyčištění je pak velmi obtížné. Také nádobí z hliníku, v němž se připálí snad i voda, je už dávno pasé. Na hrnce pokryté smaltem ještě stále nedá mnoho hospodyněk dopustit a jeho klady se nedají popřít. Pozor však na nekvalitní výrobky, opatřené pouze tenkou vrstvou smaltu, která velmi snadno oprýská. V neposlední řadě nezapomeňte volbu nového nádobí přizpůsobit typu trouby a plotny. Zejména indukční varné desky se nesnesou s každým typem nádobí, ale je potřeba vybírat jen mezi hrnci a pánvemi, určenými přímo pro tento způsob vaření.

 

Nové nádobí z varného skla vypadá skutečně skvěle, ale v obyčejně kuchyni si dokonalý vzhled příliš dlouho neudrží. Klikněte pro větší obrázek!Šetřete, ale jen trochu!

I když počítáte každou korunu, nezapomeňte na to, že příliš nízká cena téměř zákonitě znamená také nízkou kvalitu. Vyvarujte se nákupu levných hrnců a pánví z tržnic. Taková ,,teflonová“ pánev bude na první pohled vypadat stejně jako ta třikrát dražší ze značkového obchodu, avšak jen jedna vydrží. Levné z tržnice se zakrátko začne olupovat nepřilnavý povrch, dno se po několika použitích vypoukne a rukojeť vyviklá. Pokud chcete ušetřit, vybírejte dobře mezi kvalitními produkty – i zde je nádobí rozděleno do několika cenových kategorií. V internetových obchodech navíc často narazíte na jednorázové akce nebo výprodeje, které umožní koupit zboží s výraznou slevou.

Text: Anna Menoušková
Foto: www.ikea.cz, www.nadobinaindukci.cz, www.vesko.cz, www.profimedia.cz