Velký prostor dveří od chladničky představuje pro interiérové designéry úplnou noční můru. Změť papírků a reklamních nápisů nezapadá vždy do původního pojetí místnosti.

 

Někde to prostě nejde

Účinně se jí dá bránit pouze integrací spotřebiče do kuchyňské skříně. Jenže vestavěná chladnička nemusí každému připadat jako výhodné řešení, protože se pak jen těžko mění její velikost. To se u rozrůstající se rodiny může v průběhu času jevit jako velký problém. A nejen to, kuchyň si přece jen většina lidí pořizuje minimálně na deset let, což je dost dlouhá doba i na změnu životního stylu a stravovacích návyků. Takže časem přestane být výhodné mít malý mrazák na nedojedenou pizzu, ale lépe se využije kombinovaná chladnička se zásuvkovým mrazákem na uložení plodin ze zahrádky. Proto častěji dostává příležitost volně stojící spotřebič s plochou dveří čistou jako malířské plátno. První magnetek vložený do balení dětského jogurtu obvykle spouští tvůrčí lavinu. Poznámky o nákupech a účtech rychle doplňují výše jmenované vzpomínky na letní dovolené a první umělecké pokusy ratolestí.

 

Nejen ke hře a zábavě

Snaha zateplit a zútulnit místnost je pochopitelná, ale je dobré držet se určitých pravidel nebo si vše předem naplánovat. Na dveře chladničky se dá totiž zavěsit i spousta věcí, které ji ozdobí, ale zároveň slouží k nějakému užitku. Nabídka pomůcek do kuchyně začíná tradičními chňapkami s magnetem a magnetickými podložkami pod horké nádoby, pokračuje otvíráky na lahve, odměrkami a měřidly všeho druhu. Dalším typem věcí na chladničku jsou zapisovací pomůcky. Papírové notýsky všemožných tvarů mohou být vybavené perem, stejně jako všemožné tabulky, z nichž lze po splnění dotyčného úkolu nápis smazat hadříkem. Samostatnou kapitolu tvoří různé praktické vymoženosti na odkládání drobností. Magnetické háčky a kapsičky se hodí na ukrytí klíče od spíže či k uložení lístku do čistírny. Pomocí nepřeberného množství tvarů magnetek je pamatováno také na zábavu. Magnetky ze stejné sady dají fotografiím a pohledům jednotný styl, veselé kusy pobaví samy o sobě. Pohádkové postavičky či magnetické skládačky potěší děti a odvedou jejich pozornost od nebezpečných kuchyňských předmětů. Mezi zajímavosti patří třeba silikonové hodiny, které se místo na zeď přichytí magnetem na chladničku.Autor: Jana Vlková | Fotografie: Isifa, Naoko, Tescoma, JUMPee