Sklokeramická varná deska je úspornější než litinové ploténky. Klikněte pro větší obrázek! Proč varnou desku?

Vzhledem k široké nabídce varných desek na trhu si může vybrat opravdu každý. Pokud se rozhodujete mezi sklokeramickou varnou deskou a deskou s litinovými plotnami, zvažte výhody a nevýhody obou produktů. Někdo je zkrátka zvyklý na klasické plotny a nedá na ně dopustit, srovnání však mluví spíše pro sklokeramický typ, který se rychle zahřeje i vychladne. Navíc využívá až 80 procent tepla z ohřevných spirál, zatímco litinová ploténka pracuje s energií méně úsporně. Teplo totiž není vyzařováno jen přímo nahoru směrem k hrncům, ale také do stran, kde přijde nazmar.

Není plotna jako plotna

Dalším argumentem, který mluví pro sklokeramickou desku, je praktičnost – zcela hladká plocha bez spojů se čistí a udržuje mnohem snáze. V malých kuchyních, kde hraje důležitou roli každý centimetr, pak oceníte také možnost využít plochou varnou desku jako součást pracovní plochy. Sklokeramické desky se dělí na tři základní typy. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Kromě klasických desek s normálními ohřevnými spirálami můžete narazit ještě na takové, ve kterých jsou kromě spirál použity také halogenové trubice. Výhodou této kombinace je ještě rychlejší nahřátí, o které se právě trubice s plynem postarají. Pak se vypnou a dále hřejí jen klasické spirály.

Nelíbí se vám klasický čtvercový tvar? Nevadí, existují i jiné možnosti! Klikněte pro větší obrázek!Pro šetřílky i nedočkavce

Pokud vyžadujete skutečně maximální úsporu elektřiny, oceníte moderní indukční desku, která ohřívá samotné dno hrnce, přičemž plotna zůstává chladná. Nehrozí tak nebezpečí popálení a jídlo se ohřeje mnohem rychleji. Proti klasickým sklokeramickým deskám šetří až 50 procent energie; za tento luxus si však budete muset připlatit – ceny indukčních desek začínají na 12 až 15 tisících korun, ale mohou se vyšplhat i na trojnásobek. Pokud chcete využívat výhod indukční desky, ale zároveň byste rádi ušetřili, oceníte kombinaci indukčních a klasických plotének. Nutno dodat, že investice do úsporného způsobu ohřevu se z dlouhodobého hlediska vyplatí; výhodou je také to, že nehrozí nebezpečí popálení o horkou plotnu.

Plynu se nemusíte vzdát

Jestliže jste zvyklí na vaření na plynu a nedáte na něj dopustit, můžete vybírat z mnoha typů plynových varných desek, ať už smaltovaných, nerezových, sklokeramických nebo skleněných. Nemusíte se bát o to, že ve vaší kuchyni nebude pořádek - zatímco starší plotýnky je problém dobře vyčistit, ty nové lze zcela rozebrat a i materiály, ze kterých jsou vyrobeny, lze snadno udržovat čisté. Sirky ani zapalovač už nebudete potřebovat; automatické zapalování elektrickou jiskrou bývá u většiny moderních plynových desek samozřejmostí, stejně jako pojistka proti zhasnutí plamene. Plynová deska by v optimálním případě měla mít tři typy hořáků – normální, silný a úsporný.

Indukční desky patří k těm dražším, ale kvalitním. Klikněte pro větší obrázek!  Čištění moderních plynových desek je snadné díky co nejjednoduššímu designu. Klikněte pro větší obrázek!

Uražený roh? K vzteku!

A ještě jedna rada na závěr! Pokud se rozhodnete pro skleněnou nebo sklokeramickou desku, je z praktických důvodů vhodnější doplnit ji ochrannou lištou, která při nárazu zabrání uražení poměrně křehkých hran (v takovém případě byste pak museli měnit celou desku, což není zrovna nejlevnější záležitost).

Text: Anna Menoušková
Foto:  http://www.ikea.cz/, http://www.gorenje.cz/, http://www.profimedia.cz/